Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük savaşçım Leonardo

gazoz

Bordo Bereli
Merhabalar,
İşte size özetle Leonardo:
Arkadaşının ölümüyle birlikte yalnız kovboy olarak da tanınan Leo Akciğer hastası yan yan yüzen ve tedavi edilen 4cm bir kaplumbağadır. 20 lt bir tankı vardır ve fazlasıyla sinirlidir :) E tabii arkadaşının da ölümü ile baya bir agrasifleşmiştir :(
Neyse fotoğraflara dönelim :

mailto:/t/k/1vzlc.jpg
Bağa mı didin?

mailto:/t/k/1vzuz.jpg
Kuru alanımız

mailto:/t/k/1vzxy.jpg
akvaryumumuz

Ve son olarak da ; gözünüze kötü bir şey çarpmışsa söyleyin lütfen :)

Cvp: Küçük savaşçım Leonardo

Minicik çok tatlı maşallah :)

Teşekkür ederiz =) Minicikliği yüzünden ailemin baskısı altında "bu kaplumbağa hiç mi büyümeyecek 5 aydır 1cm anca uzadı" falan :)

Akvaryumuz ve kapluşunuz çok şirin:)
Bu boyuttaki bir kapluşa bana göre resimdeki yaşam alanı yeterlidir.
taşları ve kumu karıştırmayı çok severler daha ufak taşlar kullanabilirsin ama akvaryumundaki taşlarda çok güzel karışıkta koyabilirsin.Kuru alanıda beğendim (+) :)

Melis Hanım sizi ufaklık için başlangıç aşamasında yetecek şirin bir akvaryum :) Size tavsiye suyu biraz daha yükseltmeniz anladığım kadarıyla kuru alan portatif :) Boğulacak diye korkmayın. Bir de ufak bir yapay bitki iyi olacaktır, gece uyurken ve gün içinde dinlenirken.

Teşekkürler güzel yorumlarınız için :) şimdi zaten dibe biraz küçük çakıl taşlarından ekledim görüntüsü de pek hoş durdu :) Şimdilik suyu fazla koymaya koruyorum mağlum kapluş hasta olunca her şeyden korkar oldum... Yapay bitki meselesini de düşünememiştim halledeceğim bir an önce :D

Kaplumbağanın rahat etmesi için elinizden geleni yaptığınız belli :)
İhtiyacı olan herşey var böyle bilinçli olduğunuz için tebrik ederim sizi ellerinize sağlık :)
Birtek biraz daha doğal ortam için kum ve yapay bitkiler ekleyebilirsiniz. Oda rahat eder, görüntüde güzel olur.
Yalnız filtreniz yok sanırım akvaryum ufak ama yinede zor olmuyor mu ? Ne sıklıkla değiştiriyorsunuz suyu ?

öncelikle teşekkürler, filtremiz var o fotoğraf su değişimden hemen sonra çekilmişti unutmuşum telaştan :D Dün de filtre bozuldu falan neyse ki bugün uğraştım çalıştırabildim :) Akvaryumu 1 haftada veya 15 günde falan temizliyorum :)

Çok güzel bir yer kurmuşsunuz.Filtre alırsanız hem siz daha rahat edersiniz hem kaplumbağa. :D

Yapay bitki çok güzel olur. Benimkiler yapay bitkiyi çok seviyorlar. Yaprakları büyük bir bitki benimki paylaşmıştım daha önce. Yapraklarının üzerinde uyuyorlar. Arasında oynuyorlar. Yapay bitki eklerseniz çok iyi olur onlar için. Ecem Hanım çok haklı bence de :)

Yapay bitki alırım yarın 1-2 tane ayrıca onlar diye bahsetmesseniz sevinirim :( yeni kaybettim de diğer kaplumbağayı hemen duygulanıyorum :'(

gazoz' Alıntı:
Yapay bitki alırım yarın 1-2 tane ayrıca onlar diye bahsetmesseniz sevinirim :( yeni kaybettim de diğer kaplumbağayı hemen duygulanıyorum :'(

Çok özür dilerim. Farketmemiştim. Benim 2 tane olduğu için o şekilde yazdım sanırım otomatik olarak. Kusura bakmayın.

Neyse önemli değil :( Leo'ya da haksızlık oluyor böyle üzülünce :)

akvaryumunuz çok şirin tebrik ederim güzel bir yaşam alanı kurmuşsunuz yapay bitkileri unutmayın benimkiler kuru alandan çok yapay bitki etrafında dolanıyorlar :)

:) halledeceğim o konuyu

gereken yorumları arkadaşlar yapmış ben de şunu söyleyeyim: resimlerinizi hizliresim.com yerine imageshack sitesinden yükleyin; çünkü hizliresim 3 ay sonra resimleri siliyor.

imageshack sitesinde yüklemeyi beceremedim sanırım benim internetin yada o sitenin bir sorunu var. Sürekli hata veriyor site :(

kuru alanı kendiniz mi yaptınız yoksa pet shoplarda satılıyormu. kendiniz yaptıysanız nasıl yaptınız anlatırmısınız

Geri