Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük taşlar zararlımı?

tosbik57

Bordo Bereli
Alacağım kaplumba kücük taşları ve deniz kabuklarını yermi... Yerse kapluşa bi zararı olurmu :D

Bu konu hakkında bilgilerinizi lütfen yaziniz :D

Cvp: Küçük taşlar zararlımı?

bu konuda en faydalı kum silis olandır. bu kum sürtünerek üstündeki eski derileri atabileceği gibi bir miktar yiyerek önceden yemiş olduğu sert yemleride öğütmesini sağlar.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=283&urn=13104

kaplumbağalar dipteki taşları karıştırmayı çok sever benimkiler arada taşları ısırıyorlar küçük olsa boğazlarına kaçar en iyisi silis kum

Küçük taşların bir zararı da aralarında dışkı ve yem artığı biriktirmesi. Bunun sonucuda akvaryum suyunun hızlı kirlenmesi ve değerlerin uygunsuz hale gelmesi demek.

eğer illa taş alacaksan küçük değil iri çakıllar koymalısın eğer sivri olursa kaplumbağaya zarar verir küçük olursa yutar ve boğulma riski var fakat ben şahsen iri çallıklar kullanıyorum ve hiç memnun değilim aralarına sürekli yemek artıkları kaçıyor ve suyun kalitesini bozuyor akvaryum çok çabuk kirleniyor ve su sararıyor ayrıca dip çekimi yapmak da oldukça zor oluyor en iyisi kum en kısa zamanda ben de geçeceğim

Cvp: RE: Küçük taşlar zararlımı?

flora11' Alıntı:
eğer illa taş alacaksan küçük değil iri çakıllar koymalısın eğer sivri olursa kaplumbağaya zarar verir küçük olursa yutar ve boğulma riski var fakat ben şahsen iri çallıklar kullanıyorum ve hiç memnun değilim aralarına sürekli yemek artıkları kaçıyor ve suyun kalitesini bozuyor akvaryum çok çabuk kirleniyor ve su sararıyor ayrıca dip çekimi yapmak da oldukça zor oluyor en iyisi kum en kısa zamanda ben de geçeceğim

Dip çekimlerini hangi ürünü kullanarak nasıl yapıyorsunuz? Bende büyük çakıl kullanıyorum ve isterseniz 1-2 faydalı tavsiye verebilirim dip çekiminin verimini artırmak için.

bir kc ürün tavsiye edersen iyi olur :D

tavsiye edersen iyi olur... :D

Cvp: RE: Küçük taşlar zararlımı?

tosbik57' Alıntı:
bir kc ürün tavsiye edersen iyi olur :D

tavsiye edersen iyi olur... :D

Hangi ürün? Taban malzemesi mi yoksa dip sifonu için mi tavsiye istiyorsunuz?

Benim önerim.
Taban malzemesi.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=283&urn=13104

Dip sifonu.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=291&urn=3522

sol dediklerine baktım silis kumu hosuma gitti alabilirim :D

bide ucuz bi ısıtıcı tavsiye etsen cok iyi olur :D

Ben eheim ve tetra kullanıyorum. En iyi iki marka. Ama ucuz olacaksa roxin markasının çelik olanlarından alınabilir. En azından patlama vs olmaz. Ben 100 lt akvaryum için 100w olanı yazdım. Hacme göre daha güçlüsüde alınabilir.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=12862

Tabi ısıtıcı boyu ve akvaryum ölçüsüne dikkat etmek gerekir.

Geri