Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçükken yem haricinde ne verebilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anıl16

Bronz 2 Üye
Kapluşumu daha 4 gün önce aldım yem yemiyor yem haricinde ne verebilirim .

Cvp: Küçükken yem haricinde ne verebilirim

Kapluşunuzun yem yememesi normal. Daha alışmaya çalışıyor. Biraz zamana ihtiyacı var. Hangi yemi kullanıyorsunuz? Belki yemi de sevmemiş olabilir.

Gerçi buna benzer bir konuyu daha önceden açmışsınız. Sanırım sanyu marka yem kullanıyordunuz ben de size yavru kapluşların bu yemi sevmediklerini yağsız kıyma veya tavuğun göğüs etini yiyebileceklerini söylemiştim. İştah açıcı olarak kurtçuk da verebilirsiniz. Yem haricinde vitamin takviyesini yapabileceğinizi söylemiştim galiba. Suyuna 5 damla kadar damlatın.

Peki vitaminin markasınıda verebilrmsnz

Ben reptivit deep fix kullanıyorum. Seranın da vitaminleri var ama biraz pahalı.

Kaplumbağanıza sanyu'nun yanına karides içerikli bir yem alın. Sera Raffı I veya Tetra Gammarus olabilir. Genelde kaplumbağalar bunları ço sever. Ancak sürekli bunlarla beslenmeleri sağlıkları açısından sakıncalıdır. Bu yüzden yemediği sanyu yemi bu karideslerin içinde bekletip, kokusu sindikten sonra onlara verebilirsiniz.

Bunnu dışında ilk 1 hafta 10 gün kaplumbağanız yeni yerine alışma evresinde olduğu için de yem yemeyebilir. Rahat bırakın ve üstüne gitmeyin. Zamanla düzelecektir.

Ancak size önerim, bir ana yem(sanyu,raffy p, reptomin) bir ek yem(karides) ve deepfix ya da biyo tortivit gibi vitaminler kullanmanız. deepfix 6-7TL, Biyo Tortivit 8-9TL iken Sera nın vitamini 15TL civarındadır.

Bu konuyu kapatıyorum. Benzer cevaplar diğer konuda da verildi. Beslenme ile ilgili sorularınıza mailto:/forum/Konu-3-gun-once-aldim-yem-yemiyor.html açtığınız bu konudan devam edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri