Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KURU ALAN HAKKINDA.

Hüsnününsahibi

Yeni Üye
Herkese merhaba ben mehmetozbakan önceki hesabımın niye banlandığı hakkında hiçbir fikrim yok ilk defa 1 forumla adam gibi ilgileniyodum ondan da soğuttular neyse. Ben burdakilerden fikir alarak akvaryumumu değiştirdim eskisinin yaklaşık 3 katı bi akvaryuma geçtim . Yarın ona halıkadırmazdan kuru alan yapıcam ama normal olucak mı yani halıkaydırmaz suyun üstüne çıkacak mı istediğim gibi olacak mı bekliyorum .

Kuru alani cd kabindan ya da herhangi bir plastik maddeden yapacaksaniz halikaydirmazi o maddeye sabitlemelisiniz. Kenarlarindan delip ipler gecirerek sabitleyebilirsiniz. Boylece rampa kisminda kaplumbagalar kolaylikla yuruyebilecekler, halikaydirmaz su yuzeyine cikmayacaktir. Kuru alan dinlenme yerinde su yok ama hareketten dolayi kayma olmasin diye yine orasi da sabitleniyor

Cvp: KURU ALAN HAKKINDA.

evet abicim http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ şu videodan farkettim . alta bağlamış sanırım kolay. işe yarar değil mi ?

Evet tek bi iple baglayan da var vantuzlari gecirmek icin deldigi gibi delip ipi birkac yerden geciren de var. Artik hangisi daha kolayina gelirse.
Bu sekilde kuru alan kullanan bircok kisi var forumda ve memnunlar. Onlar da yorum yaparlarsa zaten aklinda eksik kalan yerleri doldururlar.
Bu arada sen beni bumble bee ile karistirdin galiba :) Kaplumbagalari beraber aldigimiz ve ilgilendigimiz icin avatarlarimiz da ayni ama ben suc_ve_ceza :))
Simdiden kolay gelsin kuru alan yapiminda

Banlanmadınız kovuldunuz banlansaydınız bir daha hesap açamazdınız. Sebebi ise bana göre annenize küfür etmeniz olabilir. Herkesin annesi kaplumbağaların ihtiyaçlarını bilmez bu normal bir durum daha düne kadar bizlerde bilmiyorduk.

Zaten değerli üyeler birazdan açıklama yapacaktır. Bizim yapacaklarımız annelere ve babalara saygılı davranmak.

sukaplumbagasi.com/forum/Konu-herkes-kurallari-okumali-ve-uymali.html Emre abi anlatmış.

Geri