Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan isteği

u_po

Bronz 5 Üye
slm arkadaşlar,
kaplumbagalarımın kuru alanına süs niyetine ufak bir heykelcik indirdim,fakat benim zülfikar o heykeli devirip üzerine çıkıyor ve o şekilde kurulanıyor,acaba bana birşeyler mi anlatmak istiyor :)
sonuçta kuru alan var,neden o heykelciği devirip üstüne çıkma gereği duyuyor?

Cvp: kuru alan isteği

Entrika severler başka nedeni yok.

Ya yukarda olup sıcağa yaklaşmak istiyor. Genelde kuru alanda en üst noktaya çıkmayı tercih ederler. Kuru alan ısısı uygun mu, ölçtünüz mü? 31-33 derece olması gerekir.

Cvp: RE: kuru alan isteği

AEK' Alıntı:
Ya yukarda olup sıcağa yaklaşmak istiyor. Genelde kuru alanda en üst noktaya çıkmayı tercih ederler. Kuru alan ısısı uygun mu, ölçtünüz mü? 31-33 derece olması gerekir.

ısı 30-33 arası gösteriyor,onda sorun yok ama kuru alanın tabanı nemli acaba ondan mıdır?

Nemli ise orada bir düzenleme yapılmalı. Hayvan akıl etmiş kuru yer yapmış ama her zaman bunu yapmayabilir. O zamanda hasta olabilir.

AEK' Alıntı:
Nemli ise orada bir düzenleme yapılmalı. Hayvan akıl etmiş kuru yer yapmış ama her zaman bunu yapmayabilir. O zamanda hasta olabilir.

mermer parçası koysam iş görür mü acaba? ve ya bi önerisi olan var mı?

mermere gerek yok. çay tabağını ters çevirsenizde olur. melamin tabak olursa daha iyi alttan soğukta almaz.

cem' Alıntı:
mermere gerek yok. çay tabağını ters çevirsenizde olur. melamin tabak olursa daha iyi alttan soğukta almaz.

açıkçası birazda otantik olmasını istiyorum,o nedenle mermer veya başka bişey dedim...
güzel görünsün istiyorum...

Ufak çakıl taşları yapıştırılabilir.

AEK' Alıntı:
Ufak çakıl taşları yapıştırılabilir.

işte bu güzel bir fikir,peki neyle yapıştırmamı tavsiye edersiniz? normal güçlü yapıştırıcımı kullanmalıyım yoksa silikon mu?

Akvaryum silikonu kullanılmalı. Bunun dışında hiç bir yapıştırıcı kullanılmamalı.

AEK' Alıntı:
Akvaryum silikonu kullanılmalı. Bunun dışında hiç bir yapıştırıcı kullanılmamalı.

internetten temin edebileceğim bir yer var mı?

mailto:/product_info.php?products_id=21455
http://www.tekzen.com.tr/Product/449514
http://www.hirdavat.com/Silikon-Mastik-Sista-Akvaryum-Silikonu-Seffaf-310-ml.html

kaplumbağalar doğal ortamlarında ağaç kaya vb gibi şeylerin üstüne ççıkmayı severler o yüzden bende kaya koydum

u_po' Alıntı:
AEK' Alıntı:

internetten temin edebileceğim bir yer var mı?

http://dogaltasci.com.tr/

Buradan doğal dere çakılı alabilirsiniz.

Tavsiyeler için tşk,dün gidip hemen bi ağaç kabugu satın aldım ve kuru alana indirdim hemen dikkatlerini çekti :)

Geri