Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan kararsızlığı

banyoterligi

Bordo Bereli
Kuru alan için en basit ve en kolay yol cd kabı veya plastik bir kaba vantuz askı takılarak yapılan bunda hepimiz hemfikiriz.

Ama kararsızım. Sanki plastik kaplumbağaların doğasına aykırıymış gibi. Gerçi 6-8 ay içinde akvaryum değişikliğine gidiceğim için turtle dock alasım da yok. 2.el uygun bulursam kullanmış şimdi ufak gelen o şekil alabilirim tabiki. Benden sonra bir başkası da işini görebilir.

Taşlardan yapasım var kuru alanı. Ama su seviyeside yükselecek. Alternatifleri ne olabilir? mailto:/forum/Konu-cesitli-kuru-alan-fotograflari.html

Burdan mesela en çok hoşuma giden baştan 4cü kuru alan çekti. Bambulardan yapılan.. Fikirlerinizi bekliyorum

Cvp: Kuru alan kararsızlığı

O da güzel ama bir o kadar zahmetli. Plastik konusunda katılıyorum ama hazır almayacaksanız geçici olarak bunu uygulamak zorunda kalabilirsiniz.

Aslında en güzeli irili ufaklı taşları silikonla yapıştırıp yuvarlak bir alan ve çıkabilceği şekilde eğimli bir alan yapmak. Yapması kolay ama akvaryuma nasıl monte edilir onu bilmiyorum gerçekten...

eger su seviyesi çok yüksek degilse penn plax kaplumbağa adasını öneririm

Doğallıkta güzel ama yeterli su mevcut ise.

Geri