Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Sefası

Cvp: Kuru Alan Sefası

Oooooo dediğin kadar var Abi.. Ama işte bu ayar birşey anca yeter sanırım jakuziye başka bir filtre bulup benim dediğim gibi yapsam jakuziyi sence nasıl olur peki ?

alacağın filtre alan geniş olduğu için 1000 lt/saat üstü debiye sahip olmalı ki sirkülasyonu iyi olsun. temizlik olayına gelirsek içine koyacağın elyaf ve filtre malzemeleri belirleyici olacaktır. yani dış filtre kullanabilirsin. tetra ex 1200 veya eheim 2217 ilerde almayı düşüneceğin akvaryum içinde kullanabileceğin kapasitede olur. yani ziyan olmaz.

Tetranın fiyatı daha iyi geldi bana abi o düşünülür.. Akvaryumda saglayamayacagım şeyler var jakuzide mesela haftaya çok güzel bir kuru alan yapıcam inşallah eksisi sadece temizlik ve güneş görmüyor

alisarp bir konuda yapay güneş veren ampul ile ilgili yorum yapmıştı. mesela o ampul tavanda kullanılırsa güneş efekti verecektir. ama jakuziye yakın olarak konumlandırma faydalı olur. mesafesi bizim uvlere göre biraz yüksekten seyrediyor.

Bence orası karanlık ortam olduğu için tepede bir lamba yanmalı Yaşarcan. Genel aydınlatma okup gündüz gibi olmalı.

Ben yapay gunes vereni kullaniyorum ama akvryumda zorunlu degil sende hic gunisigi gormedigi icin kullanilabilir ben Uvb ile ayni 25 cm den kullaniyorum

uvb almam lazım önce zaten ama orda sürekli ışık yakamıyorum elektrik faturamız zaten fazla geliyor benden çıkıyor hep malesef

alisarp o lambanın linkini atabilirmisin bana ?

Yasarcan benim urun bu ama banim taktigim yere bu uydugu icin bunu aldim yoksa resun var o cok daha uygun onu kullanabilirsin bunun ampul olanlarida var sanirim

mailto:/urun_detay.aspx?urn=4504&ad=sera-daylight-brilliant-floresan-lamba-15-w

Bana uysa almayi tercih edecegim lambalar(watt degeri yuksek olan konumlandirma olarak cok daha avantajli)

mailto:/urun_detay.aspx?urn=4289&ad=resun-daylight-20-w

mailto:/urun_detay.aspx?urn=10896&ad=resun-daylight-25-w

Orada gündüz uygulaması olan zaman basit sarfiyatsız bir ampul yansa iyi olur. Faturaya çok etki etmez.

Abi en tasarruflu ampul hangisidir ki ? yada prize takılan gece lambası gibi birşey mi alsam ?

Gündüz ışığı versin Yaşarcan. Sonuçta orayı gündüz yapacaksın. Açıkcası en tasarruflu hangisi bilmiyorum. Ama düşük watt olan ama ışığı parlak sarfiyatsız bir ampul iyi olur.

Abi şimdi bende düzen sizinkilerle tam ters o dediğin ışık hangi saatler arası takılı olucak ?

Benim bahsettiğim ışık hayvanın ısıtma lambası açık olduğu zaman yanmalı. Yani etraf karanlık ama sadece ısıtma ışığı açık olması gündüz algısında karışıklık yaratabilir. Gerçi hayvan alışmıştır ama genede gündüz simüle edilirken komple aydınlanma bence gerekir. Uyku zamanıda zifiri olmaması için ufak bir gece lambası yaksan iyi olur.

uv ampullere benzeyen sarfiyatsızlardan al. 11 W beyaz ışık yeterli olur sabahtan akşam 18:00'e kadar yansın. osram veya phillips farketmez.

geceden sabaha kadar da prize takılan led gece lambalarından alabilirsin. osramın kendinden sensörlü top şeklinde olan lambası güzel ve uzun ömürlü. fiyatı 25 tl civarı ama parasını fazlasıyla çıkarıyor.

Abi led vardı bi tane 8 watt gün ışığı oda 21 liraydı o daha iyi olur sanırım

yeni çıkan 60 w lamba ışığı vereni diyorsun sanırım. iyi aydınlatıyorsa o olabilir. en uzun ömürlü ampul olarak geçiyor onlar. fiyatlarıda dediğin civarlar.

Evet abi bu 80 watt ışığı veriyormuş 40 bin saat ömrü var

80 w ise daha iyi. al kullan. yarım gün kullanacağına göre 8-10 sene gider rahat.

Geri