Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KURU ALAN SİZCE DOGRUMU

Ekrem

Yeni Üye
Arkadaslar Merhaba ben foruma yeni katıldım şu kaplumbağama kuru alan yaptim ve bu kuru alan tahtadan sizce tahta olması doğrumu ve ona bir zararı olurmu bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların bana fikirlerini sunmasını yardımlarını bekliyorum.

Rampa açısı biraz dik gibi ama çıkabiliyorsa sorun olucagini düşünmüyorum

Rampayi çıkıyor ama tahta olmasınin bir zararı olurmu acaba rampa kısımda tahta olduğu için tahtanın biraz suyun içinde Teşekkürler

Cvp: KURU ALAN SİZCE DOGRUMU

Tahta cabuk bir sekilde yosun tutacaktir hayvanda tahtayi disledikce kiymiklari cikicak daha sonra ise bunlarin hayvana batma ihtimali var bence bu nedenlerden dolayi sakincali, onermem.

Ahşap düzenekler vernik yada boya kaplı olmamalı. Gürgen ağacı harici başka bir ağaç kullanılmamalı. Gürgen sıkı sert ve suya dayanıklıdır. Marangozlardan bulabilirsin. Elektrikli rende ile pürüzleri traşlayıp istediğin şekilde verirler. Yine de tam anlamıyla su içine girmese iyi olur.

Bu tahtada bir ağaç zaten vernik vb şeyler yok ağacın üzerinde saf doğal bi ağaç ne ağacı olduğunu bilmiyorum sadece rampa nin yarısı içeride sorun olacak diyorsanız yukarıya alma sansim da var üzerine zımpara attım o yüzden pürüz yok sadece rampayi çıkabilsin siye çizikler attırdim merdiven gibi Teşekkürler yorumunuz için

Ben çama benzettim. Çam reçinelidir salınım yapar, suya acımsı tat verir. Diğer ağaçlarda eğilme olur. En sağlıklı ve dayanıklı olan gürgendir.

Geri