Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

omer170389

Yeni Üye
gecenlerde Penn Plax aldım fakat yer azlıgından dolayı kullanamadım kurdugumda akvaryumun yarısını kapattı daha sonra gecen lerde bır arkadasımın bır fıkrını degerlendırdım ve hosuma gıttı dende uygulama kararı aldım ben guzel oldugu dusuncesındeyım en azında akvaryum daralmadı ...
mailto:/hs2xiv.jpg
mailto:/23w2kiu.jpg
mailto:/2zrp9ty.jpg

Cvp: kuru alan

Filtrenin akıntı yönü çok tehlikeli bence. Hayvan araya girdimi cama şiddetli vurur. Filtre kısa kenara takılıp suyu boylu boyunca karşı tarafa vermeli. Şiddeti yüksekse acılı olarak ayarlanıp uzun cama akıntı çarptırılabilir.

Kuru alan güzel olmuş,tebrikler. Akvaryum küçük gib.

az da olsa yer kazandırmış filtreyi sol arkaya alıp su çıkışı ön cama verdir. böylece sirkülasyonda dairesel olmuş olur. silis kumda görsel olarak yavanlığını alır. mangoya şimdilik gerek yok hayvanlar küçük 6 cm olunca koyarsın. yem olarakta sadece repto varsa raffy I ve raffy P'de alıp destekle. P'deki kırmızılarıda mineral yem olduğundan ayırıp bir günde tam öğün olarak yedir.

oncelıkle yorumlarınız ve elestırılerınız ıcın tesekkurler
siz yazınca dıkkat ettımde haklısınız hemen ayarlıyorum. benım besledıgımhayvanların boyu 6 cm yı gectıgı ıcın mangoyu koydum silis kumum vardı fakat gecenlerde yıkamak ıçın akvaryumu bosalltım kumu da suzmeye karar verdım bırde gordum kı içinde garıp garıp ufak canlılar var tehlıkelı olabılecegını dusunup attım sımdıde karasrsızım alsammı almasammı alırsam eskı sılıs 0 numaraydı daha ırısını mı alsam yoksa bılemedım sız ne tavsıye edersınız

juende satılan 0.7 mm uygundur.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=13104&ad=vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm&kat=0
kumu attığın iyi olmuş onlar parazittir. hayvanlar içinde tehlikelidir. onlar akvaryuma koyduğun bir ürünün tam dezenfekte olmadığında olmuş olmalı. bu o kum olabileceği gibi mangoda olabilir. bu sebeple konacak ürünler sıcak su ile yıkanmalı tuz veya metilende dinlendirilip öyle konulmalıdır. iyi kurtarmışsın. bu akvaryum için başa bela bir şeydir. yinede iyi bir kontrol et kalan var mı diye. özellikle mangoya bak.

Eğer tekrar oluşursa tüm sistemi sterilize etmen gerekir. Buda tüm ekipmanların sıcak sudan geçirilip sistemin bir gün tuzlu suda dönmesi ile olur. Ertesi gün duru su ile sistem tekrar kurulur.

Geri