Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

SiNemMm

Altın 3 Üye
Kapluslarima aldigim koprunun boyasi akiyor tas mi koyayim yoksa tahtadan bir kütük mü.petsoplarda satilan taslar ne kadar iyidir. yeni bir kaplus aldim sirtindaki cizgiler siyah ve acik yem yiyor.sagligi gayet iyi gozukuyor. hareketli ve oldukca urkek.iki urkek bni gorunce deli gibi kaciyorlar bna ne zaman alisirlar.buyuselerde elime alip sevebilsem.kucukken hastalik kapiyolarmis.ve son olarak inanilmaz tatlilar ^^ kuru alan icin yorumlarinizi bekliyorum.dis filitre de ne marka olsun

Cvp: kuru alan

Dış filtre Atman ve Eheim markaları kalitelidir. Fakat fiyatı size tuzlu gelebilir.

Ayrıca akvaryumunuz kaç litrelik? Belki dış filtre yerine şelale filtre bile yeter.

Kuru alan için tahta suda sağlıklı olmaz forumda cd kaplarından çok güzel kuru alan yapımı anlatımı var araştırarak bulabilirsiniz.
Ve kapluşunuzun kabuğu siyah ve araları açıksa sanırım kabuk değiştiriyor, büyüyor.

Akvaryumum cok kucuk dis filitreye gerek yok galiba tesekkurler racolta. ezgi saol ama tahtanin sagliksiz olduguna emin misin cok tatli gozukuyo ve dogal ortama yakinmis gibi.

Akvaryum küçükse iç filtre yeter, eğer büyültmek istiyorsanız akvaryumu şelale filtrede alabilirsiniz ileride kullanmak açısından.

Burada iç filtreler var, bilgi edinmek açısından bakabilirsiniz.

mailto:/pet_urunleri.aspx?kat=239

Burada da şelale filtreler.

mailto:/index.php?cPath=9420_9028_1075&osCsid=6r5u6jk2pqjtpo08dj11b1afc7

Tahta suda bir süre sonra çürür, uzun ömürlü olmaz. :) Ben taş kullanıyorum, ayrıca yapay bitki de var akvaryumda. Gerçekten doğal bir görüntü oluyor. :)

Evet tahta nemden dolayı çok çabuk çürür.

Evet haklisiniz.tesekkurlerrrr dostlar ;-)

Cd kabından yapmayı düşünüyorsan burada anlatımı var videolu.

mailto:/forum/Konu-videolu-kuru-alan-yapimi.html?highlight=kuru+alan+yap%c4%b1m%c4%b1

Taş su seviyesini düşürür ;) CD kabından yapmalısınız. Daha kullanışlı.

Şimdi aklıma geldi. İnternetten sipariş verebilirseniz şu seçeneklerimizde var. Biz de alternatif çok. :)

mailto:/Penn-Plax-Turtle-Pier-Kaplumbaga-Adasi,PR-7694.html

mailto:/Meadow-Pet-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Yuzen-Adasi-Kucuk-AB-007,PR-5899.html

Ölçülere de bakın ama. Belki olmayabilir akvaryumunuz için. Akvaryumunuzun ölçüsünü bilmiyorum ben. :)

Bir de şu var, küçük boy.

mailto:/Hagen-Exo-Terra-Turtle-Bank-Kaplumbaga-Adasi-Kucuk-,PR-4858.html

Ama henüz stokta değil.

Boya salan kuru alanı sudan çıkarmalısınız.
Kuru alan için taş kullanabilirsiniz. Ben bir akvaryumumda kullanıyorum ve doğal görünüm için gayet iyi.
Diğer akvaryumda exo turtle bank kullanıyorum. Suda yer kaplamaması açısından çok kullanışlı ve cama mıknasısla sabitlendiği için su üzerinde sürüklenmiyor.
Tahta olarak Mangrow kökünden bahsediyorsanız suda çürümez ve kaplumbağa sistemlerinde uygun bir ürün. Ph değerini düşürüyor. Benim kökün bir ucu su üzerinde ve 6 aydır hiç bir sorun yaşamadım. Arada eklediğim suyu onun üzerinden döküyorum, kurumuyor. Kuru alan olarak tercih edenlerde var.
Filtre olarak TetraTec te öneririrm. Eheim tabiki ilk sırada.
Bu arada açık yemler ne olduğu belli olmadığı için (son kullanma tarihi olmadığından bozulma ya da bakteri taşıma anlamında) çok riskli. Ayrıca ucuz olsun diye çoğunun besin değeri çok az.
Yeni ufaklık hayırlı olsun. Nasılsa alışacak, bence bir süre zaman gerekiyor :)

Geri