Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

cemal197

Platin 3 Üye
arkadaşlar cd kabından kuru alan yapmayı düşünüyorum ama nasıl yapılcağını bilmiyorum tabi geçici olarak yapçam sonradan camdan bir kuru alan yapmayı düşünüyorum eyer cd kabından yapmayı bilen varsa resimlerini paylaşa bilirmi:33::133:

Cvp: kuru alan

burada videosu var, heralde daha iyi anlatılamazdı :133: http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ

http://www.youtube.com/watch?v=9icGw9HX5EQ burdan izleyerek yapabilirsin .

Sizce kuru alan için suya girecek bir madde olacaksa eğer bu ne olmalı en az zararı hangi madde verir??

cd kabı olabileceği gibi straforda olur. pembe olanlar, beyaz köpükler değil. straforu akvaryumun enine göre maket bıçağı ile kestikten sonra içine saplanan tip vantuzlardan (petshopta bulursun) cama gelen kenarlara ikişer tane takılacak bu delikleri vantuzun kamalarından küçük vida ya da çivi ile açarsan, vantuzu takarken kolaylık olur ve ezilmez. senin akvaryum büyüktü. straforu en 10-12 cm boyda 20-25 cm şeklinde kesebilirsin. iki cama yapışması yeterli. sonra ön kısmının bir kenarından veya boşta kalan yan taraftan hafif rampa olacak şekilde eğimli kes. kaplumbağanın çıkacağı yol. bu şekilde vantuzları yapıştır. eğer ön kısım havaya kalkıp rampa kısmını yukarı atarsa ön alttan az birşey oyarsan suya eğilir. hayvan büyüdükçe ve ışığın vurduğu yerler yosunlaştıkça dişleme ihtimali söz konusu. yavruyken sorun yok. öyle bir durumda yosunlanan yerleri maket bıçağı ile keserek temizleyebilirsin. vantuzları iki taneden fazla takma, zamanla delikler genişleme yaptığından tutmaz olur, o zaman yan tarafından yeni delik açarsın.

Cam olmuyorsa pleksi tercih edilebilir.

Tabi benim söylediklerim kuru alan yapımında daha detaylı bir işçilik ister. Basit olacaksa Cem' in önerilerini dikkate alabilirsiniz.

Geri