Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana destek

ozanesk

Gümüş 5 Üye
Bu akvaryumu aldığımdam beri bu şekilde kullanıyorum.Çoğu kişiye sorduysam da tatmin edici cevaplar alamadım.En son şansımı burada deneyeyim dedim.Alttaki kavanozu çekince ve Çıtır kuru alana çıkınca kuru alan suya düşüyor.Ne yapıp ne edip onu desteklemeliyim,ama ne ile ? Diğer tarafından vantuzlamayı denedim vantuz ile cam arası boşluk fazla kalıyor.CD kabını diğer türlü çevirince de sığmıyor 2 cm ile.

Akvaryum silikonu kullanmamakta direniyorum çünkü temizlik sırasında kuru alanın yerinden çıkmaması çok zorluk çıkartıyor...

mailto:/2jcfxxy.jpg
mailto:/2z3rhvn.jpg

Hayvan iri olduğu için vantuzlu sistemler verimli olmaz. Bunun altına camdan akvaryum dibine uzanan destek yapıp onun üzerine yapıştırılabilir. Akvaryuma yapışmayacağı için komple çıkartılıp koyulabilir. Yani üç cam kesilip taşlanacak ve U biçiminde yapıştırılacak. Sonra üst taraftan bu yapıştırılacak. Yani ayaklar üzerinde duracak. Akvaryum camlarına sallantıda çarpmaması için bu ayaklar ve akvaryum camı arasına vantuz konulur.

Cvp: Kuru alana destek

ozan bir yöntem daha var. laminant parkeler döşendiğinde oda kapıları önüne alüminyum eşik profili koyarlar. bundan alıp U şeklinde eğdikten sonra uç kenarlardan da eğip karşı camların üstüne oturt. kuru alanı üstüne koy ve arka kısmından vantuzları yan cama yapıştır.

filtrenin borusunun uzantısı varsa onu da takıp yan taraftan ileriye ucunu ver bu şekilde sağlıklı çalışmaz. kirin filtreye yaklaşmasını engelliyor. ve silis kum al. hayvan büyük kavanoz kalkınca mango da şart gözüküyor.

Geri