Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanı merdiven sorunu

Gremory

Bronz 2 Üye
Merhaba arkadaşlar sonunda akvaryum ve camdan bir kuru alan yaptırdım fakat tek sorun şu kuru alan için merdiven yok yani çıkacak yer yok nasıl bir şey yapmalıyım bir yardım edermisiniz

Bir resim koyar misiniz ?

Buarada kuru alan akvaryum ustuyse cam kalinligi ne kadar ?

Cvp: Kuru alanı merdiven sorunu

mailto:/j75ke8.jpg
resimdeki gibi camın ön kısmına suya 5-10 cm arası girecek şekilde bir uzunlukta cam kestirip kuru alanın tabanı ve rampa altına cam siliconlanacak.

@cem dediğin gibi yapıcam teşekkürler :)

arkadaslar ben bir sey sorcam benim kuru alanımda camdan ama suanda dusundugum tek sey ısıya dayanır mı dıye dusunuyorum kuru alan lambasın actıgım zamam 8 veya 9 saat dayana bılırmı sızce cam ?

Erhan uygun ölçüde ve mesafede ampül kullanırsan sorun olmaz zaten daha yüksek ısı verenlerde bizim sistemlerimize uygun değil

Hayvanın ağırlığı ve camın üzerindeki kaplama ağırlığı bu konuda çok daha etkili. Bu sebeple cam fazla ince olmasın.

cift cam kulandım kuru alan ve ısık mesefesı 13 cm

kuru alan camı en az 5 mm kalınlıkta olsun. lamba ısısı ile cam çatlamaz. cam sıcak olur ve soğuk su damlarsa çatlar. tabi bu pencere camı kalınlığındaki camlar için geçerli. ampul kaç wattı ?

40 watt ise mesafe iyi 60 watt ise biraz daha mesefeyi artırmak gerek. yinede kuru alana bir derece koyup ölçmek garanti olur.

Su içerisindeki dereceyi geçici olarak orayı ölçmek için kullanabilirsin.

Geri