Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alanım

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Benim kuru alanım resimdeki gibi ;
mailto:/photo/my-images/266/26122011182.jpg/

Adam değiştirmicekmiş,daha iyi bir kuru alan alana kadar bu ne kadar idare eder.İki kaplumbağam var kabuk boyları 3cm.(İdare edebileceğim kadar bu kuru alanın almasını istiyorum)

Cvp: Kuru Alanım

5-6 ay yeter. Ama bu sürede 5-6 cm ye ulaşacaklar o zaman değişiklik şart. Yaza kadar kullan olmadı kendin yaparsın ya da güzel bir şey alırsın tatilde.

Değiştirmeyecekseniz akvaryumun kenarına doğru çekin üzerine rahat ısıtıcı lamba tutturabilmek için. Şu an için kapluşlar küçük olduğundan bu kuru alan da yetecektir.

kendinde yapabilirsin doğal bi kuru alan masrafını geçtim bence göze daha hoş gözüküyor doğal olunca :)

Teşekkür ederim.Yazda alırım o zaman.Kendim yapmıyım çünkü,çok sağlam olmaz.Penn plax lar güzel geldi bana yada turtle bank alırım yazda.

Pen plex bugün inceledim yakından :) Tavsiye etmiyorum bununda sebebi sağlam olmaması. Elimde kaldı resmen heryeri dökülüyordu petshopta. Ama idare eder mi eder gerçekten görsel anlamda çok başarılı bir çalışma. Hazır alıcaksanız Turtle Bank en iyisi çünkü su seviyesini istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz :) Pen plexin boyu çok kısa geldi bana bugün incelediğimde.

Bencede kaplumbağanız 15 20 cm olmadıkça turtle bank kaldırmada zorlanmaz ecem hanımı örnek verebilirim 2 tane 6 cm res 2 tane 9cm çizgili kaplumbağası var 3 ünüde zorlanmadan taşıyor herhalde hemde görsel açıdan çok güzel gerçek bir kaya gibi tasarlanmış bende ilerki zamanlarda almayı düşünüyorum :)

Ben şahsen penn plax tavsiye ederim akvaryumun küçükse.

Akvaryumumun boyu 70 cm yüksekliği 35 cm genişliği 25 cm sanırım büyük yani turtle bank alıcam :D

penn plax daha uygun olur o akvaryuma.Penn plax 30 cm kadar yükseklik var.

Daha yaza çok var :D Ama almışken kaliteli olsun diye dedim turtle bank ı.

Bencede penn plexden daha kaliteli bir kuru alan bence. Hemde istediğiniz seviyeye yükseltme gibi bi avantajınız olucak :) Melih beyinde dediği gibi bendeki 4 kaplumbağayı ( ikisi yetişkin ) en ufak zorluk çekmeden taşıyor :)

Karar sizin ben karışmam ama size tavsiyem turtle bank alacaksanız küçük boy almayın derim.

Geri