Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alanıma daha ne eklemeliyim?

apti

Yeni Üye
arkadaşlar benim kaplumbağam büyüdü ve yeni bir akvaryum almayı düşünüyorum ama önümmüzdeki 3 ay boyunca böyle bir imkanım yok siizce başka neler ekleyebilirim? akvaryumun arkasından borular geçiyor su sürekli sıcak filtreyide yarın takıcam önerileriniz neler?

mailto:/photo/my-images/805/fotoraf0031a.jpg/

Cvp: kuru alanıma daha ne eklemeliyim?

Öncelikle akvaryum çok ufak ısıtıcı iç filtre gerekli kaplumbağa büyük fakat akvaryum küçük kaplumbağa başına 100 litre gerekli akvaryumunuzu değiştirmenizi şiddetle öneriyorum kuru alan strafor bence üzerini halı kaydırmazla kaplayın. ısıtıcı ve filtre alın çok acil.

öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim ama dediğim gibi önümüzdeki 3 ay boyunca akvaryumumu değiştirmem mümkün değil halı kaydırmaz daha önce denedim ama galiba hoşlanmadı çünkü hiç bir şekilde halı kaydırmaza dokunmadı dediğim gibi filltreyide yarın takıcam suyuda sürekli sıcak...

Su sıcaklığını ölçtünüz mü? Kaç derece?
Ayrıca her şeyi bırakın bu akvaryumda hayvan strese girer. Ertelenecek durum pek yok. Bunu söylemek durumundayım.

Gece gündüz döngüsü genede risk taşır. İnanın hastalıkla uğraşmak gerçekten zor. Kuru alanı ısınma lambasıyla daha sıcak tutuyor musunuz ?
Bunun dışında esas konuda şunu önerebilirim. Hazır su üzerinde yüzen ancak cama sabitlenen kuru alanlar var. Onlardan alabilirsiniz

önerileriniz için teşekkürler...

1. olarak ısıtıcı şart 2.olarak kuru alan 3.olar uv lambası kuru alan ısınması için 4.olan filtre şart suyun temiz olması için

Geri