Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kurutulmuş Solucan ve Kalsiyum Kemik

Ağustos

Bordo Bereli
Bütün foruma iyi günler.. Bugün sipariş ettiğim kuru solucan ve mürekkep balıgı kemiği geliyor bunları nasıl vermeliiyim 9 yaşındaki kaplumbağama ? Birde vitamini solucanla beraber versem olurmu ? Kalsiyum tableti nasıl vermeliyim?

Cvp: Kurutulmuş Solucan ve Kalsiyum Kemik

Toprak solucanı vermeni tavsiye etmem çünkü parazit yumurtası taşıyor olabilirler. Mürekkep balığı kemiğini toz haline getirip ıslatılmış stick yemlere bulayarak verebilirsin. Yalnız çok pis kokuyor o kemik. Ben bi kere aldım ondan ama yarısı bitmeden attım. :buck:

mürekkep balığını aldığın siteyi paylaşırmısın

vanilya o kemik taze ise koku yapıyor. güneşli açık havada beklettikten sonra koku azalıyor.

yaşarcan senin kuru solucan dediğin kan kurdu olmasın solucan kurudu mu kütük gibi olur benim bildiğim.

kuru solucan eğer yem üreten bir firmanın ürünüyse parazit sorunuyla karşılaşacağınızı sanmam, doğadan toplananlarda ise bu tarz zararlı canlılar bulunuyor, solucan gibi balıkların ve kaplumbağaların çok sevdiği yemlerin en temel amaçlarından biri zaten ilaç ve vitaminleri hayvana kolayca yedirebilmek, kısaca vitamini solucan ile verebilirsiniz, kemiğin veriliş biçimi ise sizin keyfinize kalmış, blok halinde suya atarsanız kaplumbağanıza yem vermediğiniz zamanda kemiği yiyecektir, ben bu şekilde kullanıyorum çünkü daha küçük bir hayvan ve çok fazla aç kalmasını istemiyorum, ama sizin kaplumbağanızda kemiği toz haline getirdikten sonra yeme bulayarak vermek daha iyi bir seçim gibi gözüküyor, vitamine buladığınız solucanı kullanırsanız daha da iyi olur.

Geri