Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuş kumu

lebisusnac

Gümüş 1 Üye
Ben eskiden muhabbet kuşu beslediğim için elimde 2 paket kuş kumu var duyduğuma göre kumu seviyomuş kaplumbağalar am yedikleride oluyomuş ben şimdi kuş kumunu koysam bişey olur mu zararı felan ?

Cvp: kuş kumu

Kuş kumunun bir zararı olur mu bilmiyorum ama genel olarak kumun temizliği zor oluyor.Kapluşlar eşeledikçe suyu bulandırıyor. Yutamayacağı büyüklükte çakıl koymanız daha uygun olur bana göre.

çakılım bol bi değişiklik olsun diye demiştim yutamayacağı şekilde derken benimkiler yutabilceği bi şekilde ama bi zararını görmedim açıkcası

Normalde ağızlarına alıp geri çıkarıyorlar, yuttukları da oluyor. Ancak boğazlarında kalma, barsaklarında tıkanma gibi riskleri olduğu için dikkatli olmak lazım. Doğada yedikleri şeylerin mekanik sindirimine katkısı nedeni ile buna ihtiyaç duyuyorlarmış ama bizim verdiğimiz yemlerle sindirim problemi yaşayacaklarını zannetmem. Yani riske atmamak lazım diye düşünüyorum ben :)

şu ana kadar öyle bişeye rastlamadım onun için korkmuyorum :)

Rastlamamış olmanız olmayacağı anlamına gelmez (;

Geri