Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Leia da buradaa

minidonia

Yeni Üye
merhaba arkadaşlaar, kapluş Leia da burada :) yaklaşık 5 ay önce aldım kapluşumu şuanda 5-6 cm boyutlarında. dün gittim ve akvaryum, ısıtıcı, filtre, soft ampullü lamba aldım ve güzel bi kuru alan ayarladım. evet önceden maalesef plastik kapta yaşatıyordum. akvaryumum altıgen, çünkü kare bulamadım. Eskişehir'de yaşıyorum. öğrencilerin bu aralar memleketine dönmesi yüzünden petşop yeni malzeme alımını durdurmuş ve ben de kapluşun plastik kapta daha fazla yaşamasına göz yumamazdım. bi kaç sene beni idare eder diye düşünüyorum.
mailto:/r10qxx.jpg
lamba üzerindeki etikete takılmayınız. yeni aldığımdan dolayı :D ve ısıtıcıyı yere monte ettim şuanda böyle değil. kapluş çok fazla filtre üzerine çıktığı için filtremiz bu şekilde yamuk duruyor arada. olmadı yapışkan sorunsalı en kısa zamanda çözeceğim.
yem olarak karides, reptomin ve arada da turtle stick veriyorum. bugün gaga taşı rendeleyerek repto min ile verdim, yedi. yarın eczaneden d3 vitamini de alacağım.
iyi midir? görüşlerinizi alayım.

en son halii:
mailto:/29q0get.jpg

Cvp: Leia da buradaa

başlangıç için iyi. kuru alan vantuzlarının çıkıntılarına basarak kaçabilir, o kısma bantla düz şekil verebilirsiniz. filtrenin o şekilde olması iyi genelde uyurken su içinde bir yere tutunarak ve kafaları dışarda dururlar. minyatür bitkilerden ipek olacak bir veya ikitane alıp koyabilirsiniz çok yavan duruyor. birde cam üstü veya cam içi derece alın 100 wattlık ısıtıcı çok gelir. duruma göre ısı ayarını düşürerek 26-28 derce arasında dengeleyebilirsiniz.

teşekkür ederim o vantuz olayına dikkat etmemiştim ama şimdi hallettim :)

Bu akvaryum sizi 5-6 ay idare eder. Olması gerekenleri temin etmişsiniz, ancak su bana biraz bulanık gibi geldi.

Isıtıcının kapağını bana pet-shop çıkarmam gerektiğini söylemişti. Emin değilim, size soruyorum.

güzel bir akvaryum olmuş elinize sağlık ama cem beyin dediği gibi 1 tane plastik bitki alırsanız hem tutunur hemde üstünde uyur

Cvp: RE: Leia da buradaa

zeynep09' Alıntı:
Isıtıcının kapağını bana pet-shop çıkarmam gerektiğini söylemişti. Emin değilim, size soruyorum.

o kapak dik koyduğunuzda dibe değmesi durumunda (taşlara) veya kablolara, koruma amaçlı sizinkinde çarpacak bir durum yok çıkarabilirsiniz.

flora11' Alıntı:
güzel bir akvaryum olmuş elinize sağlık ama cem beyin dediği gibi 1 tane plastik bitki alırsanız hem tutunur hemde üstünde uyur

plastik değil ipek yaprak denilenden. onun salınımı plastik yaprak yanında hiç gibi. sadece dal kısımlarında biraz plastik var.

AEK' Alıntı:
Bu akvaryum sizi 5-6 ay idare eder. Olması gerekenleri temin etmişsiniz, ancak su bana biraz bulanık gibi geldi.

evet, dinlenmiş temiz su kullandım ve filtre hep açık.neden öyle ben de anlamadım.

emre sanırım kum yeni konmuş, salınım devam ediyor. akvaryumun altıgen olmasıda filtrenin suyu döndürüp filtreleme haznesine getirmede zorlanıyor olabilir.

aybike, filtreyi ters çevirip uç borusunu ısıtıcı tarafına doğru açısını ileriye doğru artırarak uzat, akım meydana gelsin bu şekilde kuru alan kısıtlıyor akımı borunun açısı dar olmuş.

Kum varsa ilk başta bulanık olabilir, aklıma geldi Cem. Ancak resimlerde kum yok gibi geldi. Varsa zamala geçer. Akvaryum şeklide bahsettiğin gibi etken olabilir.

özür dilerim kendimi ifade edememişim plastik derken onu kastediyordum

emre şimdi sen deyince farkettim beyazlık var ama kum değil gibi ısıtıcı ikinci resimde yere vantuzlanmış.

Evet bir şekilde filtre yetersiz kalıyor. Yada su hacmi yetersiz olduğu için kaplumbağa çabuk kirletiyor.

Geri