Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Leonardo'ya Yem Yedirme Çabalarım Boşa Çıkmadı :)

gazoz

Bordo Bereli
Benim kapluşcuğum Leonardo,1-2 haftadır yem yemiyordu.Yedirmek için herşeyi yapıyorum,direnci kırılıp hastalığında başladığımız yere dönmemek için. Neyse bugün tavuk sosisi almıştım, denemekten bir şey çıkmaz diye düşündüm,normalde kapluşlara sosis asla önermem.Neyse Küçük bir cezvede çok küçük doğradığım sosisleri haşladım.Sonra kapluşuma yaklaştırdım,kokladı ve hemen yedi :) Çok sevindim tabii.Sonra sosisin kokusunu yemine geçirdim,yemini de yedi haliyle :) Neyse haftada 3 kere bunu uygulamayı düşünüyorum,sizce doğrumu yapıyorum ?? :)
Teşekkürler...

Cvp: Leonardo'ya yem yedirme çabalarım boşa çıkmadı :)

Leo sonunda yemek yedi melis bize yokmu tavuk sosisinden :p

Maalesef canım,sonra Leonardo'ya kalmazsa seni döver <3

Benim kaplumbağalarımda tavuk sosisi yiyor :D Çok seviyorlar hatta almak için birbirinin peşinden koşturuyorlar :)

bana göre bir sakınca yoktur :)

:) teşekkürler yorumlar için inşallah iyileşecek bu topbiş :) söz verdi yani :)

kürşad45' Alıntı:
Benim kaplumbağalarımda tavuk sosisi yiyor :D Çok seviyorlar hatta almak için birbirinin peşinden koşturuyorlar :)

Arkadaşlar Melisa hanım bir defalığına mecbur kaldığı için vermiş, sosislerin içinde ki katkı maddelerinin bizlere bile zararı büyükken kaplumbağalarımıza kim bilir ne zararları olur. Sosis ve benzeri etçil besinler verilmemesi gerekir.

Evet daha öncede belirttiğim gibi bunu önermiyorum.Sadece tedavi uygularken yorgun düşmesinden korkuyorum.Sağlıklı,yemek yiyen bir kapluşa SOSİS VERMEK SAKINCALI.Ben bunu tedavi bitene kadar yapacağım...

Yemek yemesi olumlu bir gelişme. Ama sosis vermeyin birdaha. Yaptığınız gibi kokusunu yemlere sindirin:) Umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşur :)

Benim Patrick padişah torunu mudur nedir anlamadım sadece jambon yedi et familyasından. Başka bir şey yediremedim. Kaşar verdim, salam verdim, tavuk jambon verdim yok. Dana jambon veriyorum yutuyor anında. Artist!

Hahaha :D Baya soylu bir kapluş demek :) Leo gibi fakir değil :D

Geri