Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lilly ve Johnny büyüyor :)

Kapluştron

SKF Delisi
Minişlerim Lilly ve Johnny nin yeni fotoğraflarını çektim sizinle paylaşmak istedim bir de durumlarıyla ilgili bilgi almak istedim :)

Bunlar Lilly nin eski hali

mailto:/img441/1508/cimg1161d.jpg
mailto:/img163/683/cimg1205w.jpg

Bu da son hali

mailto:/img707/1685/soj6.jpg
mailto:/img607/23/5xkw.jpg
mailto:/img833/41/kyfw.jpg
mailto:/img96/7600/ee8u.jpg
mailto:/img194/9498/rnwh.jpg

Bu Johnny nin eski hali

mailto:/img51/5193/cimg1179e.jpg
mailto:/img837/2337/cimg1184c.jpg

Bunlarda son hali

mailto:/img837/4005/qe85.jpg
mailto:/img812/8752/ugij.jpg
mailto:/img9/853/yxjm.jpg
mailto:/img5/1481/kcyx.jpg
mailto:/img600/8615/n4jg.jpg

Bu eski

mailto:/img802/6539/cimg1219.jpg

Bu da yeni

mailto:/img708/808/inww.jpg

Biraz fazla fotoğraf ekledim kusura bakmayın :)

Cvp: Lilly ve Johnny büyüyor :)

Kücükken daha tatlilar yaa masallah benimkilerde cok büyüdü ve artik elime almaya korkuyorum birtanesi isiriyor :( keske minnacik kalsalar^^

Bence her halleri başka güzel hareketleri alışkanlıkları değişiyor değişimi izlemesi zevkli bence : )

Öyle tabiki gelistikce degisik hareketlerde yapiyorlar ama korkuyorum :( artik elimle yem veremiyorum birkere isirdi umarim bu korkuyu yenerim

Isırdığında elinize acı veriyormu benim lilly de küçükken çok ısırıyordu bende yem vermediğim zamanlarda parmağımı sokup ısırmasını sağlıyodum çünkü bende korkuyordum ama acıtmadığı korkumu öyle yenmeye karar verdim şimdi istersem bütün elimi sokayım dönüp bakmıyo bile iki işaret parmağımı sokuyorum ellerini tutuyorum oda çekmiyor ellerini yüzdürüyorum bir süre hani denizde yüzmeyi bilmeyen çocuklara yaparlar ya o şekilde johnny hala ısırmaya devam ediyor ama o kadar kibarki hiçbirsey hissetmiyorum.: )

Maşallah ne güzel büyüyorlar Duygu :) Johnny daha arayı açmış gibi.

Bence de her halleri ayri guzel ama buyudukce isiriklar gercekten acitmaya basliyor buyuduklerinde etinizi koparabilecek gucte oluyorlar
masallah bu arada ikiside cok buyumus :)

Cvp: RE: Lilly ve Johnny büyüyor :)

Kapluştron' Alıntı:
Teşekkür ederim emre abi daha arayı açmış derken anlayamadım: )

Diğerine oranla daha çok büyümüş gibi.

Teşekkür ederim: ) acaba büyüyecekler mi ne zaman büyüyecekler diyordum şimdi de ne kadar büyümüşler diyorum: ) insan sürekli başında olunca anlamıyor eski fotoğraflara bakınca fark ediyor

Ama johnny lilly den daha küçük yani şuan isimleri karıştırıyor olabilir misin acaba: )

Tamam o zaman tam tersi. İlk beraber resimde daha boyları yakın gibi. İkinci beraber resimde soldaki biraz arayı açmış Duygu :)

Herşeyi bırak çok güzeller.

:) kusura bakma amacım seni düzeltmek değil acaba ben mi yanlış anlıyorum diye böyle uzattım evet çok güzeller banada güveniyorlar artık eskiden johnny kuru alana çıktığında beni gördüğü an suya atlıyordu şimdi takmıyo bile lilly le de suda kaydırmaca oynuyoruz resmen bu aralar hiçbir sağlık sorunları da yok çok şükür. Gerçekten kusura bakma emre abi: )

Çok güzel görünüyorlar uzun ömürler dilerim kaplumbağalarınıza. :)

eleman küçükken çok hımbıl duruyormuş. iyi büyümüş. alt bağa oluşumu güzelleşmiş. üst plaka araları çizgiler genişlemeye devam ediyor. bu da daha uzama devam ediyor demek. mango şart olmuş artık. büyüme bu hızla devam ederse kışa kadar küçük olanın iki katını bulacak maşallah. sağlık sorunu olsa büyümezdiler. küçük sıpa da çok değil ama büyüme belirtileri gösteriyor. hadi hayırlısı.

Çok teşekkür ederim yorumlarınızı okudukça çok mutlu oluyorum demekki iyi bakabiliyorum hepsi sizin sayenizde yardımlarınız olmasa hala o fanusun içindeydiller belki de

Sizce lilly de obezlik belirtisi var mı?

yok duygu obezlik durumu gözükmüyor. bunun en belirgin hali kafalarını içeriye sokamamadır. burnuna kadar kafa içeri giriyorsa sorun yoktur. ben işin o kısmına da gülerim. bazen kontrol için elime aldığımda kafayı içeri sokar. o arada arka taraf dışarı çıkar. arka kısmına dokunurum. bu sefer o tarafı içeri sokarken kafa tarafı dışarı çıkar.:smile:

Evet o benim ilk farkettiğim durumlardan o kadar şirin görünüyorlarki o anlardaa: )

Olurmu öyle şey Duygu, yanlış gördüysem düzelt tabiki. Hatta ne kadar dikkat etsekte yorumlarda da bazen acele ile imla konusunda hatalı yazıyoruz yada yazıyorum. Demek istediğimizi ifade edemeyiz yada olmaması gereken bir şey yazarız bunlarıda akla yatmazsa kesinlikle uyarınki düzeltme şansımız olsun :) örneğin su düzenleyici kullanmayın diyorum ama kendi büyük tankımda kullandığım gibi bu tarz büyük hacimlerde dinlendirilmiş bu kadar su bulamayanlar yada bu kadar fazla su dinlendirilemeyecek sistemler için önermek zorunda kalıyorum. Hayvanlarda yavru olmayıp genç kategoride olunca zarar yok denecek kadar minimizedir. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu, ne diyorsunuz ne önerdiniz denilecek bir duruma örnek işte :) esas ben bayağı yazdım ama sizlerinde yardımıyla ve fikirleriyle bu platformu güzel ve faydalı yazılarla devam ettiriyoruz.

Cem obezlik için kabuk görüntüsü dışında bir ipucu daha vermiş. Zeten senin hayvan gayet zinde duruyor. Maşallah diyorum :)

Teşekkür ederim gerçekten çok hareketli bir hayvan lilly ama bu aralar ısıtıcı üstünde yatıp keyif yapmaya bayılıyor bende obez olcak diye korkuyorum: ) ama sevindim

Geri