Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Marul ne sıklıkla verilmeli?

azrael

Gümüş 5 Üye
Merhabalar... Bugün 1 yaşındaki T Rex'ime marul verdim ve büyük iştahla yedi. Genelin aksine yeşilliklere "hayır" demiyor. Aslında hiçbir şeye "hayır" demiyor. :)

Henüz 1 yaşındayken yavaş yavaş bitkisel beslenmeye alıştırmamda bir sorun olur mu? Tabii ki önceliği protein ağırlıklı beslenme olmak kaydıyla...

Cvp: Marul ne sıklıkla verilmeli?

Marul haftada bir veya bir kaç defa verilmelidir daha fazlası zararlıdır. Diğer bitkisel gıdaların ne sıklıkla verilmesi gerektiğini bu linkten öğrenebilirsiniz mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html

Kaplumbağaların yaşları ilerledikçe bitkisel beslenme artmalı. Yavru iken ise protein ağırlıklı beslenilir dediğin gibi.

Şimdiden bitkisel beslenmeye alıştırman zarar değil tam tersi olması gerekendir. İleride bitkisel yemleri yemelri konusunda sıkıntı çekmezler.

marul, kıvırcık ve salatalık (susuz ve çekirdeksiz yerinden) ideal bitkisel yeme çeşitleridir. Hafta da bir kaç kez vermek kafidir Emre beyin dediği gibi.

Bu başlıkta büyüklüklerine göre yem oranlarını da okuyabilirsin.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Arkadaşlar tavsiye ve ilgili konuları vermiş. Sera Vital yemde edinmek gerekir. Haftada iki kez uygun miktarda verilmesi iyi olur.

vital yem varsa haftada iki defa yoksa üç defa ara öğün olarak verilebilir. hayvan 10 cm kabuk boyunu geçtiğinde iki günde bir verilebilir. yapraklı olanlar kabuğunun yarısı kadar verilecek.

Ben vericem vericem bi türlü veremiyorum :D Üşeniyorum birazda :) Ama bundan sonra kesinlikle vericem yeter artık yaaww :t65y:

Geri