Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mecburi sahiplendirme

sprtcs13

Yeni Üye
arkadaşlar kaplumbağalarım geliştikçe birbirine baskınlık kurmaya başladı, başlarda biri diğerine baskınlık kuruyordu hatta sölemiştim bi konuda uzun uzun bakışıyorlar diye ama biri hep arkasını döner giderdi umursamaz gibiydi ama geçen ilk defa onun bu hareketine el titreterek cevap verdi sonra diğeri de el titretmeye başladı bu sırada koç gibi başlarını vurmaya başladılar, sonra ayrıldılar ilk defa el titretmişlerdi, bende sürekli izlemeye başladım çok fazla bir şey olmadı ama iki üç kere birbirlerine hamle yaptılar bu iş kötüye gidecek gibi duruyor, gerilim var fena halde..
oyüzden sonuç olarak birini vermeyi düşünüyorum, ankara içinde bir arkadaşa vermek istiyorum.. 6 cm, herhangi bir sağlık problemi yok, sadece kabuk altı hafif pembe(akciğer enfeksiyonu belirtisi yok hiç 10 gündr çok yakın takip ediyorum herhangi belirti olmadığını ve 4 ayda 3 cm büyüdüğünü göze alırsak sanırım büyümeye bağlı..) ilgilenen sistemi tam olan arkadaşlardan alabilcek varsa rica ediyorum, hiç vermek istemiyorum ama şuan ne yerim ne de maddi durumum var ikinci akvaryuma...

Cvp: mecburi sahiplendirme

arkadaşlar eğer alamıcaksanız bile yol gösterin, her türlü yardıma, teklife, fikre açığım bu sorunu giderebilicek...

Isırmaya yönelik saldırı olmadıkça biraz daha beklenebilir ama sizi anlıyorum. Bende bu noktaya ramak kala ayırmıştım farklı türleri.
İkinci akvaryum olmuyorsa olan akvaryum bölünmeli. Zaten üçüncü alternatif sahiplendirmek. Ama başka sistem kurulamadığına göre akvaryumu bölme yöntemine gitmek iyi olur.

öncelikle teşekkürler :) ısırmak için hamle yapıyorlar ama karşılıklı olmuyor, oyüzden olay büyümüyor.. nasıl ayırbilirim peki akvaryumu? plastik salınım yapar, camda da su akışını sağlıcak delik açmak çok zor olur tahminimce.. siz ne önerirsiniz?

yaralanma durumu olmadığı sürece bu şekilde bakmaya devam et. benimkilerde zaman zaman karşılıklı el titretiyorlar. ama hepsi o kadar. daha ufaklar birbirlerine alışınca bu tip sürtüşmeler hafifçe seyir eder. sadece yemleme zamanı dikkat et mümkünse birbirlerini görmeden yesinler. doymadıkları için yem konusunda tehdit olarakta görüyor olabilir. çünkü daha cinsel gelişimleri tamamlanmadı. tabi akvaryumun ufak olması da etken olabilir.

anladım o zaman, devam edeyim gözlemlemeye. ;) yemlerini ayrı veriyorum, bundan daha sonra daha çok dikkat ederim :) teşekkür ederim..

Her ihtimale karşı kavga durumunda akvaryum bölme durumu söyle olur. Cam yada pleksi olabilir. Cama delik açıyorlar. Hayvanın başından büyük ama kabuğu geçemeyecek çapta olmalı. Bunu tam ortaya ön ve arkaya iki ufak cam çıta yapıştırıp ortasına oturtabilirsiniz. Yapıştırmaya dahi gerek yok akvaryumubölen camı. Yani kızaklı sistem gibi istendiğinde çıkarılabilir. Dış filtrenin suyu çeken borusu bir tarafa suyu veren borusu diğer tarafa gelecek. Böylece sirkülasyon sağlanır. Tabi katı atıklar kirli suyu çeken tarafa alttan zor geçeceği için diğer tarafa bir destek iç filtre koymak ile yarar. İkinci bir kuru alan daha yapmak gerekir. Yada buda kuru alan ortaya konularak ortadan geçişi engelleyerek yapılabilir. Yani akvaryumun üzerine tam ortaya kuru alan iki tarafı rampalı ve ortasında cam duvar.

Ama akvaryum darsa zaten büyümeli. Yada bir tane daha alınmalı.

Geri