Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Merry ve pozları :)

happy

Altın 3 Üye
Merry, evet evet o fazla hareketli kapluş :)
Bu sefer resimleri de var <3
mailto:/g/42/dsc07401m.jpg/
Bir resimde kameranın merceğinin yanında elim var, elimi mama sanıyor elime doğru geliyor, oysa bilmiyor ki aslında mercekten ne komik gözüküyor! :p
Bazı fotoğraflarda Happy'im de var, her ne kadar onu Merry'nin öldürdüğünü düşünsem de fotoğraflarda çok iyi anlaşıyorlarmış gibi duruyor :/
Belki cinsiyetini anlarsınız diye kuyruk ve tırnaklarının resmini koydum :)
Bir de alt kabukta pembeleşme var mı??
Her neyse yorumlarını bekliyorum :D
Kapluşlu günler <3

Cvp: Merry ve pozları :)

Kaplumbağanız çok tatlı ve sağlıklı maşallah :) Bazı pozlarda sanki gülümsüyor.

Umarım sağlıklı bir şekilde büyümeye devam eder:)

Çok teşekkürler :D
Umarım, sizlerin ki ve forumdaki herkesin kapluşları da sağlıklı bir şekilde büyür :D

Oyyy çok tatlı pozlar vermiş :) Maşallah çok tatlı :) Bir ömür sizinle olması dileğiyle ..

Çok sevimli gözüküyor Uzun ömür dilerim :)

Çoook teşekkürler :) Kapluşların hepsinin bizim içi ayrı bir değeri var değil mi? <3

Bir de bu sabah Merry cadısı elimi çok fena ısırdı! İyice büyüyor artık!! Bir daha ona elimle mama vermeyeceğim, elimi kanattı :( Acaba bir şey olur mu? İnternetten araştırdım ama sorumun cevabı yok, biliyorsunuz Merry çok da büyük değil. Her neyse, cevabınızı bekliyorum :)

Elinizi sabunlu suyla yıkayın, birşey olacağını zannetmiyorum ama yarın veya diğer gün kanayan yerde şişlik kızarıklık ağrı ısı artışı olursa doktora başvurmanızı öneririm.

Detol gibi antiseptik ürünler ile veya batikon gibi dezenfektan ile bir süre hijyen uygulayıp, 1-2 gün temiz tutmaya çalışın. Eğer yaranın etrafında kızarıklık artmaz ve bir şişlik ağrı hissetmezseniz sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Teşekkürler, detol kullandım zaten sadece yara oluştu. Sanırım, zaten kabukta bağlayacak. Teşekkürler :)

Acaba Merry'nin cinsiyet, anlaşılır mı?? :)
Gerçi daha kabuk boyu 5.5 cm ama :D

Geri