Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Michelangelo ve Donatello'nun beslenme anları :)

aliyildirim

Gümüş 1 Üye
Yemi görünce çıldıran minikleri bu sabah videoya kaydettim :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7g5M0VzMBBQ[/video]

Cvp: Michelangelo ve Donatello'nun beslenme anları :)

Çok şirinler :) Kuru alanını senmi yaptın bi yerdenmi aldın çok değişik ve hoş. Resimleri varsa atabilirmisin.

Çok tatlılar :)) benimki maalesef elden yemiyor

nedense bu kirmizi yanakli su kaplumbagalari hepsi cok tatlilar bendede var 3 tane ikisi bayiliyor elden yemeye kavga bile cikiyor bazen yemi kapmak icin :D

Zeki; ben Sakarya'da yaşıyorum ve buradaki hangi petshop'a girdiysem bu ürünü gördüm. Muhtemelen senin yaşadığın yerde de vardır. 10 tl'ye satın aldım. Görüntüsü benim de çok hoşuma gidiyor fakat 2. resimde görüldüğü gibi bir dez avantajı var, michelangelo'yu o köşeden çıkartamıyoruz :)

mailto:/images/2013/06/24/PnLhj.jpg

mailto:/images/2013/06/24/A9wmY.jpg

Selenay, benimkiler de ilk günlerde çok kaçıyorlardı ve elden hiç yemiyorlardı. Şimdi elimde yem olmasa bile parmağımı ısırmaya geliyorlar seninkiler de yavaş yavaş alışırlar. Sen elden vermeye devam et, yemiyorsalar önlerine bırakırsın :)

Meryem, dün aynısı benim de başıma geldi. Michelangelo (Küçük olan) Donatello'nun ağzında çiğnediği yemeğini alıp kaçtı o da onu kovalıyordu :) Yemek yerken biraz birbirleriyle didişiyorlar ama öteki türlü sürekli onları yan yana - üst üste görüyorum :)

bu kuru alan teraryumlar için kertenkele tipi hayvanlar için kullanılır ama akvaryuma da güzellik katmış.

selenay, hayvan büyüdükçe ve sana güven duydukça elden yemeye başlayacaktır. biraz sabır.

cem' Alıntı:
bu kuru alan teraryumlar için kertenkele tipi hayvanlar için kullanılır ama akvaryuma da güzellik katmış.

selenay, hayvan büyüdükçe ve sana güven duydukça elden yemeye başlayacaktır. biraz sabır.

Abi bu çok hoşuma gitti almamı tavsiye edermisin ? Birde bu nasıl tutturukuyor benım akvaryumuma olurmu acaba. 65x32x50 ebatları.

aliyildirim' Alıntı:
Zeki; ben Sakarya'da yaşıyorum ve buradaki hangi petshop'a girdiysem bu ürünü gördüm. Muhtemelen senin yaşadığın yerde de vardır. 10 tl'ye satın aldım. Görüntüsü benim de çok hoşuma gidiyor fakat 2. resimde görüldüğü gibi bir dez avantajı var, michelangelo'yu o köşeden çıkartamıyoruz :)

mailto:/images/2013/06/24/PnLhj.jpg

mailto:/images/2013/06/24/A9wmY.jpg

Selenay, benimkiler de ilk günlerde çok kaçıyorlardı ve elden hiç yemiyorlardı. Şimdi elimde yem olmasa bile parmağımı ısırmaya geliyorlar seninkiler de yavaş yavaş alışırlar. Sen elden vermeye devam et, yemiyorsalar önlerine bırakırsın :)

Meryem, dün aynısı benim de başıma geldi. Michelangelo (Küçük olan) Donatello'nun ağzında çiğnediği yemeğini alıp kaçtı o da onu kovalıyordu :) Yemek yerken biraz birbirleriyle didişiyorlar ama öteki türlü sürekli onları yan yana - üst üste görüyorum :)

Bakalım bende arıcam ankaradayım eminim vardır o zaman burdada :) Cem abide bi yorum yapsın bakalım :)

Resimlere biraz daha dikkatli baktımda kenara sıkstırarak ve arkadan vantuzla tutturmussun acaba ben yapabılırmıyımki. Senin akvaryumumun eni kac cm Ali ?

30 cm en 20 cm boy 15 cm de darlık alanı var. Bu kuru alanda yaklaşık 12 13 cm tam oturuyor benim mekana. Fakat kapluşlar kuru alanı kullanmaktan çok, kenarlardaki boşlukları tercih ediyorlar :) 15 gün sonra daha büyük bir akvaryuma geçeceğim ona turtle bank almayı düşünüyorum eğer alırsam elimdekini sana kargolarım istersen :)

Kargo parası ürüne denk gelir nerdeyse :) TEşekkür ederim :) bende turtle bank istiyorum ama çok pahalı geliyor şu sıralar bana.

Turtle bank bundan daha kullanışlı iyi bir ürün.

Yem yemeye zamanla alışırlar. Şimdi fazla üzerlerine gidilmeyip güvenlerinin gelmesi beklenebilir. Zamanla onlar yem için parmağı bile ısırırlar.

Geri