Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Muhabbet Kuşum

Constantin

Bronz 3 Üye
İsmi Çapkın yavruyken aldım şimdide çok büyük sayılmaz sözcük söylemeye ufak ufak başladı sayılır iguananın olduğu yerde kuş mu olur diyorsanız ikisini bir araya getirmiyorum...
http://img130.imageshack.us/i/fotorafe.jpg/
mailto:/i/fotoraf2c.jpg/
mailto:/i/fotoraf4u.jpg/

Evinizde çok fazla hayvan besmemişsiniz.En güzel hayvanınız sibirya kurdu.

Benim de muhabbet kuşum vardı. Adı şampişti. Şampiyon fenerbahçe ve daha birçok kelime öğretmiştik :)

Evet bir çok hayvan besledim ve besliyorum insanlardan çok hayvanlarla iyi geçiniyorum buda benim tarzım 1 ayada siyam kedisi geliyor şuan anne karnında

Benimkileri hatırladım şimdi.Benimkiler maviydi.Erkek olanın beyaz tüyleri de vardı ve feci ısırıyordu.:D

Siyam kedisi kötüdür dikkat edinde tırmalamasın.

yoo siyam kedisi evde beslenebilcek en ideal türlerden ben araştırmasını yaptım tüyleride kısa aşılarıda düzenli yaptırdıktan sonra güzel

Çok tatlıymış :) Benim cennet papağanımı hatırladım, Tarçın, kafesin üzerinde aynen böyle dururdu hiç yaklaştırmazdı kendine ısırırdı hemen :') Maalesef öldü. :(

Erkekti.Dişi olan daha çok ısırıyor ama acıtamıyordu.Dişi olanı bahçede bir karga saldırırken babamın bir arkadaşı bulmuş.Bana verdi.İlk gördüğümde oyuncak diye düşündüm.Açık havada adamın parmağına yapışmış duruyor.Kuş olsaydı uçardı.Elime aldım hiç hareket etmedi.Eve getirdim.Bir sepeti ters çevirip tünek hazırladım.Ekmek su falan koydum.O akşam ilk kez uçtu.Ertesi gün kafes aldım.Ama kafesten çok avizede durdu o.Sonra eski kaplumbağamın suyunun içine düştü.Biz komşuya gitmiştik.Ben erken geldim.Etrafta göremeyince aramaya başladım ve kaplumbağamın yanında mavi bir kirpi gördüm.Tüylerini kabartmış kuru alana tünemişti.Sırılsıklamdı.Çığlık attım.Sonra onu alıp elektirikli sobanın önünde kuruladım.Ablamı çağırmak istiyordum ama yanlız bırakamazdım.Onu da yanıma aldım.Ablam ve kardeşim geldi.Onu kuruttuk,kafesinin üstünü örtüp sıcak bir yere koyduk.Birkaç gün sonra neredeyse iyileşti.Ötmeye falan başladı.Ama bir daha hiç uçmadı.Aslında uçabiliyordu.Yere yastık falan koyup denedim.Sonra yastıksız denedim.Fırlatınca yada korkutunca uçabiliyordu.Ama asla kendi kendine yarım metreden fazla uçmadı.Aylarca kafesindeki aynaya bakınca üzülüp eş aldım.İlk aldığımı çok dövdü.Ben de değiştirip Yumoş'u aldım.Çok iyi anlaşıyorlar.Ama artık ablamdalar.Yuva aldım, yavrulayacak.Çok özledim onları.Ablama ziyarete gidince göreceğim.

Ne kadar uzun olduğunu şimdi görüyorum.Hiç farketmemişim.:D

benim kuşum yeşil renk.. yaklaşık sekiz senedir bizimle. ailenin bi ferdi gibi oldu. ama dişi olduğu için konuşmuyor..

Geri