Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

muzun zararı olurmu

flyingturtle

Bronz 3 Üye
merhaba arkadaşlar kapluşlarıma birkaç muz parçası atmayı denedim büyük bir zevkle yediler acaba muzun bir zararı olurmu ?

RE: muz

Şeker içeriği sebebi ile uygun değil. Belki ayda bir kez. Ama hiç vermemek daha iyi.

Cvp: muzun zararı olurmu

muz en yüksek şeker içeren meyveler grubunda. bunun yanında içerdiği potasyum. kalp ritmini yavaşlatır. ayrıca kabızlık yapma durumu var.

muz diğer meyvelerden çok farklı ve ağır bir besin. Lif açısından çok zengin olduğu için sinidirimi de zordur. şeker oranı da kaplumbağanın doğasında bulunan bitkilerin içerdiği şekerden kat ve kat fazla. Bunları göz önüne alıp mktarı iyi ayarlamalısın. Bencede ayda bir yeterli

Muz ,insanlar üzerinde bile sindirim sıkıntısı cıkarıyor o yüzden ben ayda bir bile denemem isimizi garantiye almak lazım ya kabız olursalar :(

Arkadaşlar hiç atmadım ama bende muz atmayı düşünüyordum kaplumbağama.Petshopçu bana yemin yanında muzda atabilirsin demişti. Uyarılarınız için çok teşekkür ederim zaten kaplumbağama hiç muz atmamıştı bir daha atmamak üzere bilinçlendim.

Bu forumun en iyi yanı merak ettiklerimizi sorup hemeen cevap alıyoruz :D

Geri