Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nane 5 aylık günde kaç tane yem veriyim???

Cvp: Nane 5 aylık günde kaç tane yem veriyim???

İthal bir yem ben de onu kullanıyorum. Besin değerini ben soracaktım siz benden önce davrandınız.

Ben sabah, akşam 1 tane veriyorum. Öğle arasıda bir karides veriyorum.

Kendi yemlerini yedikten sonra diğerinin ağzındakini alanlarda oluyor ve sayı bir öğünde 2 ye çıkabiliyor.

Arkadaşlar bahsettiniz yem pets family turtle stick se bende onu kullanıyorum fakat iyi bir yem deil açıkcası.ben günde sabah birer tane o yemden öglen birer tanr karides aksamda birer tane o yemden veriyorum toplam 3 er tane yemiş oluyolar benimkilerde yavru :)

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Bu konuda kısaca beslenme düzeni hakkında net cevaplara ulaşırsınız. Ben elinizdeki yemi kullanmadım. Genelde tercih ettiklerimizden değil. Bu arada tek çeşit beslenmez. Ana yem, ek yem, hatta mineral yem bulundurmalısınız.

çok saolun ama fark ettiyseniz besleme şekli olarak arkasında günde 2 ya da 3 kere kaplumbağanızın 5 dakika içinde tüketebileceği kadar yem verin 10 dakka sonrada kalan yemleri alın diyo yanlışmı doğrumu günde 3 tane yetermi ???

^^^^^^^^^^^^

love_turtle' Alıntı:
çok saolun ama fark ettiyseniz besleme şekli olarak arkasında günde 2 ya da 3 kere kaplumbağanızın 5 dakika içinde tüketebileceği kadar yem verin 10 dakka sonrada kalan yemleri alın diyo yanlışmı doğrumu günde 3 tane yetermi ???

^^^^^^^^^^^^

Siz benim yukarıda belirttiğim konudaki gibi besleyin. Normal olan budur. Kafa hacmi kadar günlük yemi verekceksiniz. Bu hayvanlar soğukkanlı ve depolama eğilimindeler. Fazla yemesine müsade edilmemeli. Obezite sebebidir. Akvaryum ortamında doğadaki gibi kış uykusuna yatırmıyoruz, egzersiz sahasıda kısıtlı olduğu için obezite konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Çook saolun en önemli konu bence kapluşlar için obezite olur falan allah korusun :D :D

Geri