Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl Beslemeliyim?

kapluscuklar

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar şimdi benim bir kaplumbağam var, 50-40-30 boyutlarında akvaryumda bakıyorum. Fakat kabuk boyu 5 cm. Yeterli geliyor büyütmedim akvaryumu. Normalde karides ve stick yem kullanıyordum. Bir de vitamin. Sonradan yeşillik falan verilebileceğini duydum ve içine küçük parçalar halinde marul attım, yemedi. Salatalıkta da aynı şeyi yaptı fakat biraz da onlardan yemesini istiyorum ne de olsa yararı var. Alıştırmak için onu nasıl beslemeliyim?

oncelikle karides ve yuksek proteinli yemlerden sinra yesilliklere alismalari zor oluyor. Siz karides+marul ayni anda verin bakalim belki kokulari karisacagi icin yer. Eger bu sekilde olmazsa da bitkisel icerikli stick yem alarak haftda bir kac gun verin ki simdiden alismaya baslasin. en son olarakta ac biraktiktan sonra yesillik vermeyi deneyebilirsiniz.

Cvp: Nasıl Beslemeliyim?

sizin tosba yeşillik yeme evresinin tam kenerında bugün yarın yer. marulun göbek kısmı mümkünse atom marulu daha fazla seviyorlar. boyu kadar bir parçayı iki öğün arası mide kazınmasına yakın tek parça atın. bu şekilde bir diş atıyorlar. parçalayıp verince yemiyorlar bırakın kendi koparsın. akşam yeminden önce alıp ertesi gün yenisiyle tekrarlayın.

Geri