Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ne kadar yemeli

Sıddık

Gümüş 4 Üye
Sari raffy p lerden sabah yarim aksam yarim olmak üzere iki öğün veriyorum. Tam kafa hacmi oluyor mu bilmiyorum. Bu dozaj dogru mu yoksa arttirmali veya azaltmali miyim

Tek raffy p ile besliyorsaniz tek yemle besleme olmaz ama kablumbaganin boyuna gore iki ogun ise dediginiz dogru

Hayvan yavrumuydu yada 5 cm den ufak mı kabuk boyu?

En azından raffy I olmalı. Tabi çeşitlilik arttıkça hayvan için daha iyi.

Uygun haftalık programı yazıyorum. Her gün sabah ve akşam üzeri olarak iki öğün, toplam günlük öğün kafa hacmi kadar olacak. Sabah ve akşam aynı yem olacağı için ayrı ayrı belirtmeyip günlük hangi yem olacağını yazıyorum.

Pazartesi: raffy p
Salı: raffy I
Çarşamba: raffy p
Perşembe: raffy p içindeki kırmızı mineral yemler (bitince sera mineral alınıp devam)
Cuma: raffy p
Cumartesi: raffy I
Pazar: raffy p

Cvp: ne kadar yemeli

sarımtrak olan ve krem rengi olan raffy P'leri bir vereceksin. kırmızı olan mineral yemi emre belirtmiş.

Bu programı zaten görmüştüm daha önceki yazilarinizda. Benin sorduğumda sey bir raffy p kafa hacmi ediyor mu

bir raffy P azdır bir kaç stick yemi eline alıpüstüste koy kafa hacmini göz kararı ayarla. tam net bulamıyorsan bir fazla ekleyebilirsin. bu ölçüyü ikiye ayırıp sabah akşama bölerek vereceksin.

Şöyle yapiyim o zaman iki kaplumbağa ya sabah 1,5 aksam 1,5 yem atiyim ilk yarimlari kendileri yiyo son yarimi da paylasiyolar zaten dogru olur mi boyle. Bi de kaplumbağalar dan biri plak atiyo sanirim isiticiya gidip surtunuyo zarar verir mi bu

ısıtıcı çok ısınırsa kaçar. hayvanlar sıcak algısıyla yakınlaşmış. yavru hayvan plaka atmaz. kabukları daha esnek yapıdadır. önce deri ile başlar iş. daha uzun zaman var yani.

Yem yoğunluğunu nasil buldunuz cem abi. Kafasinin hep üstünü düşünüyorum yalniz alta dogru da büyüdüğünü hic hesaba katmadim sanki az veriyorum gibi geldi

Kafa boylari bu kadar. Bu büyüklükteki yemden günlük ne kadar vermeliyim?

Ekli dosyalar

• 1391257903908.jpg
    1391257903908.jpg
    70.2 KB · Görüntüleme: 71
  • 1391257936559.jpg
    1391257936559.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 92

3 yeterli gibi. yarım fazla zararı olmaz gelişme çağındalar bol yüzüp yakarlar 2+2 yap. birbirlerinin yemlerine müdahaleleri olmasın. ayrı köşelerde veya elinle set yaparak verebilirsin. tam yemi yemede zorlanıyorlarsa her yemi ikiye kırıp yedikçe tane tane uzat. birden suya atma.

Geri