Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ne yapsam

huluyalgın

Bronz 4 Üye
arkadaşlar dük kurdum akvaryumu. aldığım yer taş vermişti beyaz ve kahverengi salınmaz dedi ben de baya kaynatıp koydum ama şu an su çok bulanık ve taşların rengi açılmış topladım ben de ama tabana ne koyucam bilmiyorum. boya çıkartmayan taşlarını nereden bulabilirim ya da nereden kum alabilirim. kum daha iyi diyolar ama tam emin değilim. kum mu koysam taş mı ? hangi taştan ya da kumdan ? nereden alabilirim ? taban ölçüleri 50x23 ne kadar kum lazım ?

bi sorum daha olucak bu yem artıkları ve dışkıları akvaryumda uçuşuyo nasıl temizlicem ?

Cvp: ne yapsam

Dogal sılıs kumlar var bunları kaynatıp en az 10-15 kere durulamanız lazım kı o bıle bır sure bulanıklık yapıyor bıkac gune dagılıyor. Kum alın daha temız oluyor cunku tasların arasına pıslıkler kacıyor ve temızlemesı cok zor

mailto:/urun_detay.aspx?kat=283&urn=13104 internet`ten alışveriş etme şansın varsa bu üründen al. paket halinde satılıyorlar az kalın olsun diyorsan 7-8paket al bence. İdil`in dediği gibi taşların arasında dışkı birikiyor; aynı şey silis kum`da kesinlikle olmuyor tanecikler ince olduğu için yüzeyde kalıyor ve dışkıyı kaplumbağa yiyor yemezse filtre çeker.

TheNRK' Alıntı:
mailto:/urun_detay.aspx?kat=283&urn=13104 internet`ten alışveriş etme şansın varsa bu üründen al. paket halinde satılıyorlar az kalın olsun diyorsan 7-8paket al bence. İdil`in dediği gibi taşların arasında dışkı birikiyor; aynı şey silis kum`da kesinlikle olmuyor tanecikler ince olduğu için yüzeyde kalıyor ve dışkıyı kaplumbağa yiyor yemezse filtre çeker.

0.7 mm diyor iyimidir kalınlığı yoksa markayı mı kastettin

bu silis kumun rengi hoşuma gidiyor bunu kullanıyorum çeşitli kiloları mevcut gayet de uygun

Alican' ın önerdiği kum ve miktar uygun. O marka kumu yıkanmış paketlediği için bulanıklık daha çabuk geçiyor. Genede 10 kez kadar duruladıktan sonra akvaryuma koyup suyu ilave ettikten sonra bir gece filtreliyorsunuz. Ertesi sabah su berrak olacaktır.

samet52' Alıntı:
bu silis kumun rengi hoşuma gidiyor bunu kullanıyorum çeşitli kiloları mevcut gayet de uygun

link kopyalamıştım kopyalanmamış sanırım link = mailto:/evcil-hayvan-petshop/akvarkum-silis-akvaryum-kumu-10-kg-kargo-dahil-67133765

Paket paket almak yerine çuvallarda alırsanız daha uyguna gelir sislis kum, tabi bence silis yerine quartz kum alın, daha güzel gözüküyor...

sefa ben quartz'ı inceledim. küçük ama keskin kenarları var. hayvanın ağzını tahriş edebilir.

silis kum güzel 800 gr'lık paketlerde satılıyor. normalde 8 paket yeterli ama pahalı birşey değil 10 pakete tamamlayabilirsin. dip çekiminde ufak bir miktar azalma oluyor, böylece ekleme olanağın olur. ben özellikle yıkama hadisesini sevdim kolay yıkanıyor. emrenin söylediği gibi akvaryuma koyduğunda biraz bulanıklık oluyor. ben o sırada su değişimi yaparak bulanıklığın daha çabuk geçmesini sağladım. tabi kalan işi filtre yapıyor. burada ben kullandım. mailto:/forum/Konu-akvaryumun-son-hali--8910.html

şu sitedeki kumla ilgili video güzelmiş bu şekilde boşalttığınızda bulanıklık pet şişe içinde kalıyor. enteresan.

mailto:/evcil-hayvan-petshop/beyaz-silis-akvaryum-kumu-30-kg-kargo-dahil-79527806#product-information

teşekkürler silis kum siparişi verdim. videodaki yolu da bi deniycem =)

tabi önce yıkaman lazım onu ihmal etme bu akvaryuma boşaltırkenki durum.

taşlarda ki renk açılması üstündeki tozları iyi temizlememiş olduğunuz için olabilir, eğer taşlar kaliteliyse suya salınım yapmaları uzun süreleri bulur, 1 taşın üzerine tuz ruhu dökün, eğer köpürürse salınım yapıyordur, köpürmezse taşları iyi temizlememişsinizdir...

Quartz kumlardan ozellikle siyah renkli olanlardan goruntu ve kullanim acisindan cok memnunum. Herhangi bir saglik sorunu da yasatmadi simdiye dek.

Geri