Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ne yaptıysam gözünü açmadı

mithril

Yeni Üye
iyi günler. iki tane kaplumbağam var. akvaryumda uygun sıcaklıkta yaşıyorlar. kuru alan da mevcut. bir tanesinin 2 hafta önce gözleri kapandı. araştırdığım kadarıyla tedavi uygulamaya çalıştım. gentagut damlattım olmadı, 5 gündür falan da teramycın sürüyorum. gözleri kapalı olduğu için yem yiyemiyor. bir kürdan yardımıyla ağzına ben ittiriyorum ama ağzına aldığı yemi de biraz çiğneyip geri çıkarıyor. yemin markası "super turtle" alt kabukta pembelik yok, akciğer enfeksiyonunun diğer belirtileri de yok. ortam şartları desem diğeri gayet sağlıklı, yemini de yiyor.sorun ne olabilir lütfen yardım edin. yaşadığım yerde gidebileceğim bir veteriner de yok. lütfen yardımmmmm

mailto:/forum/kaplumba...-t-50.html şu linke bir bakın burada kapluş hastalıkları var hiç birsinin belirtirleri varsa yazın yardımcı olurum bir de başka bir yem yedirmeyi deneyin yem yemiyorsa kötü bu linkete verip vermiyeceğin taze yiyecekler var

mailto:/forum/verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler-t-102.html

ne kadar süredir bakıyorsun kapluşlarına. daha önce iyiydi yemini yiyordu sonradan mı oldu. küçük kapluşsa ve zaten yeni aldıysan yalnızca gözlere yönelik tedavi işe yaramayabilir. Çoğu petshopta hastalanıyor çünkü.

Tek çare biziz yani.Elimden geldiği kadar yardım edeceğim.Gentaguta devam ısıyı 30 dereceye çevirelim.Teramycine devam sabah akşam sürün.Biyotortvit vitamin damla kullanın birde kaplumbağa vitamini kullanalım akvaryum temizliği son derece iyi olsun güneşlendirmeyi keselim.Ve yemi seraya çevirelim.Seranın en faydalı ve kapluşun en sevdiği yemden alın.İsterseniz yem yazabilirim.

NOT:İnşallah iyileşecek herzaman soru sorabilirsiniz geçmiş olsun.

tubidik' Alıntı:
ne kadar süredir bakıyorsun kapluşlarına. daha önce iyiydi yemini yiyordu sonradan mı oldu. küçük kapluşsa ve zaten yeni aldıysan yalnızca gözlere yönelik tedavi işe yaramayabilir. Çoğu petshopta hastalanıyor çünkü.

3 ay filan oldu alalı. yavrular daha. aldığım yerde kötü şartlarda yaşıyorlardı malum oraların hali. ama geldiklerinde iyilerdi sonradan oldu biri hasta biri sağlam..
paytak' Alıntı:
Tek çare biziz yani.Elimden geldiği kadar yardım edeceğim.Gentaguta devam ısıyı 30 dereceye çevirelim.Teramycine devam sabah akşam sürün.Biyotortvit vitamin damla kullanın birde kaplumbağa vitamini kullanalım akvaryum temizliği son derece iyi olsun güneşlendirmeyi keselim.Ve yemi seraya çevirelim.Seranın en faydalı ve kapluşun en sevdiği yemden alın.İsterseniz yem yazabilirim.

NOT:İnşallah iyileşecek herzaman soru sorabilirsiniz geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim ilginiz için. ben kremi bir zararı dokunur belki doz aşımı falan olursa diye 1 kere sürüyordum :rolleyes: bugün yedi yemlerini ağzından geri çıkarmadı yani. yemin ismini yazarsanız çok sevinirim. inşallah burda bulurum o markadan. bu biyotortvit petshoplarda mı satılıyor yoksa insan ilacı mı? birde nasıl kullanacağım suyuna mı damlatıcam yoksa yemine filan mı?
tekrar teşekkürler cevabınız için. umarım iyileşir..

geçmiş olsun. merhemi gözüne sürdükten sonra kapluşu bi müddet kuru alanda bekletin. Vitamin petshoplarda satılır. kaplumbağa için üretilmiştir. yemine damlatarak verirseniz daha uygun olur ama vitaminli yemlerden hoşlanmama ve yememe gibi bir ihtimal de var. bu durumda suyuna da damlatabilirsiniz. sera raffy p ana yem ve sera raffy ı ek yem kullanabilirsiniz. piyasadaki en kaliteli yemlerdir.

Biyotortviti petshoplardan alabilirsiniz her yemini 2 damla damlatınız.Önerdiğim yem ise bu mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=25517

ve bu mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=26898

ve birde sera p yi öneririm ben hepsini kullanıyorum hepsinden 1 günde 3 tane veriyorum şimdi 1,5 yaşında.
Bana güvenebilirsiniz artık bu konuda gayet bilinçliyim uzun süre kapluş besledim.

Dediklerimi yapın %90 iyileşeceğine garanti veriyorum.İyi günler.

Geri