Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Obezite

Tohlii

Altın 3 Üye
Arkadaşlar merhaba ;
Kaplumbağalarımın ikisininde obezite başlangıcında olduğunu düşünüyorum . Umarım yanılıyorumdur.

Resimleri çekip yükleyeceğim.2 gündür yem vermiyorum . Havuç ve marul veriyorum . Kaplumbağalarım çok hareketli kendilerini tamamen içeriye çekebiliyorlar. Yalnız içeriye çekince etleri dışarı çıkıyor .
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Hafıza kartını bulamadım bulunca resinde ekleyeceğim.

Cvp: OBEZİTE

Mecit Bey, obezite öyle bir kaç günde ya da haftada başlayacak bir şey değil. Eğer kaplumbağanız sağlıklı yüzebiliyorsa ve kafa ve bacaklarını içeri çekebiliyorsa bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Nefes aldıklarında ya da uuzvlarını içeri çektiklerinde kabuklarından bir miktar derilerinin çıkması gayet notmal. Obez bir hayvan kafasını kabuğuna neredeyse hiç sokamaz.

Cvp: OBEZİTE

Emre beye katılıyorum akvaryum yeterli oranda büyükse akvaryum içersinde rahatlıkla hareket edip enerji harcıyorlarsa ve dengeli olarak besleniyorlarsa zaten obezite olmazlar

Cvp: Obezite

Zamanında yanliş beslenme benimde kaplumbagamin birinin obezite sebebi oldu.1 aya yakın bitkisel şekilde besliyorum.Hafif gelişmeler olsa bile tam bir sonuç ortaya çıkmadi.Umarim obeziteye yakalanmamıştır kaplumbaganiz.

Cvp: Obezite

İçeriye sokabiliyorlar. Son resimdeki gibi değil çok şükür . Ama kendisini içeriye çekince kafasının tamamı gözükmüyor 10/7 si anca gözüküyor. Kalan kısımları pörsümüş et gibi olan yer kapatıyor . Bu arada akvaryum ölçülerim 100x45x45 , kaplumbağalarım 6 cm kabuk boyu yani rahatlıkla yüzebiliyorlar ve hareketliler çok şükür.

Geri