Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Öğünler

Onur6190

Bronz 4 Üye
AEK'nın beslenmeyle ilgili yazısını okudum dogrumu anladım onu sorucam. bende bi sera raffy p bi karides bi sera mineral var bunları haftanın 7 gününe dağıtarak verirsem 4/7 ana yem 2/7 ek yem 1/7 mineral vericem bunları bi günkü öğünün tamamında vericem dimi yani günleri karıştırdım bugün ek yem günü iki öğünde ek yem olucak doğru mudur

Bunlar oran. Ben ayarlaması kolay olsun diye şu yöntemi uyguluyorum. Bir hafta 7 gün. 1 gün mineral, 2 gün ek yem, 4 gün ana yem veriyorum. Günde tek yada iki öğün farketmez. Toplam günlük kafa hacmi kadar ve tek tip.

Evet ek yem gününde iki öğünüde ek yem yapmalısınız. Bu sistemde oranlama kolay olur. Ondan fazlamı kaçtı bu azmı geldi demezsiniz.

Cvp: Öğünler

Teşekkür ederim dogru anlamışım en güzel yöntem bu heralde

Geri