Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Okyanus Taşları yosun mu tutuyormuş ?

Unutulmaz

Yeni Üye
Arkadaşlar okyasun taşının yosun tuttugunu duydum bu dogru mu ? Fırçalamayı deneyince de okyanus taşının özelliginden dolayı taş dagılıyormuş :S Taş koymayı planlıyorum koruma kabına.Önerileriniz nedir ?

Cvp: Okyanus Taşları yosun mu tutuyormuş ?

Okyanus taşından kastettiğiniz nedir?
Ben bilmiyorum bu taşı.

mercan türevimi mi? yoksa volkanik falan mı? okyanus taşı dediğiniz okyanustan gelen bir taş mı? daha fazla bilgi alabilir miyiz?

Tam cinsini bende bilmiyorum başkası getirmişti.Siz hangi tür taşları kullanıyorsunuz ?

ben mango kökü ve volkanik taş kullanıyorum

Tamam bende bunları bulmaya çalışırım.Pet shop'larda falan var mıdır bu tür satışlar veya nereden alabilirim ?

hangi şehirdensin? pet shoplarda vardır.. ben kuru alan için almıştım volkanik taşı ama köpükten felan daha farklı bir şey yapıcam şimdi.. bence sen güzel bir kaç kök mango kökü al,volkanik taş alma gerek yok.. aksesuar olarak da kırık testi felan alabilirsin ama ben sadeliği seviyorum.. taban boş: mango kökü var

İstanbuldayim.Ve şuanlık en fazla 50 TL harcayabilirim.Aksesuarları sonradan eklerim -kabı büyütünce-.Bana şuanlık sadece kaplumbagaların kötü hissetmemesini mutlu olmasını saglayacak araç ve gereçler gerekiyor.Ve bu arada diger konuda söylemiştim dondurma kabının icine toprak doldurup kabın içine koydum sabahtan akşama kadar baktım hiç çıkmadılar.Gece baktım çıkmadılar.Ve uyandıktan sonra tekrar sabah baktım çıkmadılar.Bir şey oldu heralde,bir ara bir tanesi çıkmış gördüm bu beni biraz mutlu etti.Alışmaları mı uzun sürüyor böyle yerlere ?

Kaplumbagalari mutlu etmek icin okyanus taslarina gerek yok.

İsitici+kuru alan+ kuru alani isitan lamba+ kaliteli yem+ buyuk bir alan gerekir.

20 tl buyuk saklama kabi
10 tl isitici
Kuru alan tas yada herhangi birsey
3 TL Spot lamba
10 TL kaliteli yem

50 TL'yi gecmiyor.

Kuru alana alismalari aylar bile surebilir.

alışmaları zaman alır tabi.. mango kökü öyle çok pahalı bir şey değil, büyük olanları pahalı ama küçükleri ucuz, izmirde ufak kökleri 2 liraya satan bir yer biliyorum.. mango kökleri suya sevdikleri bir hava katıyor hafif sarı yapıyor, hemde sevdikleri bir ağaç çevresinde takılıyorlar.. öyle yani yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

Çok yardımcı oldunuz.Bende ısıtıcı ve kuru alan var.Ama kuru alanı yani topragı kaya ile değiştirmek istiyorum.Bu arada 2 kaplubagam var.İkincisi topraga hic cikmiyor acaba yer biraz kucuk oldugu icin mi cekiniyor ? Neyse onada taştan bir yer yapacagim.Bana çok fazla para harcamayacak lamba lazım öneriniz var mı ? Masa lambamı yakmaya devam edersem cebimiz çok yanacak.

masa lambasına 20 wattlık tasarruflu ampul kullanırsanız o kadar çok yakacağını sanmam.Kuru alanı biraz genişletin.ve üstüne yumuşak ama kaplumbağaların yiyemeyeceği bir şeyler koyarsanız belki daha rahat ederler.

Tasarruflu ampuller isi vermez Gizem hanim. Asla isimize yaramayacak bir urun.

Serhan bey 40wlik soft ampul alabilirsiniz.

Geri