Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Olivia Yumurtladı (3yaş , 15cm)

olivia-peter

Bordo Bereli
Mantar tedavisi için karantinaya aldığım Olivia Yumurtladı. Soru çok
Bu yaşta yumurtlar mı?
Karantinada olduğu için zemin boş kum ister mi?
Akvaryuma şuan geri koyamam kavga ediyorlar yaralarını yeni iyileştirdi. Az suda yumurta bırakması zarar verir mi?
mailto:/mLn0GV.jpg

Akvaryumda erkek yok yumurta döllenmiş olamaz. Sert ve tamamen sağlam beyaz boncuk gibi.
mailto:/bbWPNZ.jpg

Calcil yem veriyorum.
Akvaryumdaki şiddetli kavgaların sebebi bu olabilir mi?

Hayirli olsun.
Nasil erkek yok yahu, yoksa Peter bir Peter degil mi? =))
Benimki, 1 tane haric hep suya birakmisti mecbur(en son 2 sene once, sanirim 5 tane)

Boş yumurta atmış. Üreme sisteminin aktif hale gelmesi boş yumurta atma ile başlar. Yumurta sert olduğuna göre iyi kalsiyumlamışsın. Yumurta döllenmiş olsaydı dahi suya değdiğinde işi biter.

Neslihan Allah kolaylık versin ben iki gün toplam 9 saatte akvaryum ve filtreyi halleştirdim. Banyo tuvalet lavabo temizlikleri hariç.

Berrak kaçırmışsın sen orayı, ???????? bizim Peter başka Peter ???????? Peter abla

Evet boş yumurta o konuya çalışmıştım ama erken değil mi ya çok şaşırdım. Evin halini gorsen hepsi bir yerde akvaryum dağınık ve toplayamiyorum bile. Bugün bi arkadaş daha cağirdik sırf kuru alanı indirmek için :) herşey dev gibi

Evet yaa, secmece bakiyorum konulara.

3 u de disi cikti demek =)Hadi hayirlisi.

Bu arada,benim tum yumurtalarim kirikti.

3 yaşı civarı yumurta atabiliyorlar. Boyda daha kısa olanlarda da görülebiliyor. Velakin döllenme olayı olsa dahi yumurtanın yaşama ihtimali yok, yumurtanın belli bir büyüklüğe ulaşması lazım bu da takriben 20 cm boy civarı veya üstü olduğunda gerçekleşiyor.

Geri