Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Orjinal XLarge kuru alan arıyorum.

Cvp: Orjinal XLarge kuru alan arıyorum.

tevet0777' Alıntı:
İkinci el alabilirim.

kastettiğiniz kuru alanı anlamadım.

bende [font=Tahoma, Geneva, sans-serif]18,5 * 15.5 santimetre boyutlarında 14 santimetre yüksekliğe sahip 2 tane kaplumbağa iskelesi var.[/font]

Turtle bank mi, turtle pier mi ?

Kusura bakmayın işlerden dolayı geç yazdım 30 cm yükseklikte olanlardan istiyorum en büyük boy su derin olsun diye

anladığım kadarıyla turtle pier isteniyor, ayakları fazla kullanmıyacaksınız belli bir kabuk boyundan sonra kaplumu taşımıyor, yerine vantuzlu çözümleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Turtle pierin medium ve large boyları 30 cm boya ulaşıyor. Yalnız ölçülerinin akvaryuma uygunluğuna bakılmalı. Akvaryum ölçüsü büyük ve camlar en az 8 mm ise cam üstü kuru alan yaptırman daha mantıklı olur. Diğer taraftan daha da yükseltmek için turtle pierin ayaklarına pvc su borusunu istenilen boyda kestirip kendi ayaklarını bu pvc'nin içinden geçirerek yüksekliği artırırsın. 5 parmak dediğimiz boru uygun olabilir. Yine de ayağı götürüp yerinde ölçmen iyi olur.

Bende şuan 14 cm olan turtle pier var ben onu 60 cm akvaryumuma 30 cm su derinliği olacak şekilde köşe cama antibakteriel silikonla silikonladım çok sağlıklı oldu. 
mailto:/LZ8DBJ.jpg

Geri