Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

osman safiye( osmanın ölümünden sonra karpuz olarak değiştirdim) çilek

SiNemMm

Altın 3 Üye
minik dostlarımla arkadaşlığım önce minik bir kapta başladı. onların hep neden ilk günkü gibi hareketli olmadıklarını anlamaya çalıştım. sonra bu siteyle karşılaştım. minik dostlarımın üşüdüğünü öğrendiğimde herşey için çok geçti. osman'ı bu yüzden kaybettim. osman herşeyimdi.o canavar gibiydi.cesurdu.minik cesur yüreğimdi. beni gördüğünde safiye(çilek) deli gibi kaçardı. ama osman üstüme üstüme yürüyüp ağzını kocaman açıp ham yapardı. yerim seni kızım kimsin sen der gibi. safiyenin (çilek) kız gibi ceylan bakışları üzerine kız olduğunu düşünerek. o edalı bakışlarını süzülüşünü düşünerek adını safiye sultan koymuştum.hep hayvanlara olan sevgim yüzünden çoğu kez eve hayvan almışımdır.fakat annem hayvanlardan tiksindiği için geri vermek zorunda kalmışımdır.hemstır almıştım annem piskolojik korku ve tiksinmeyle vucudunun her yeri alerji oldu. annem şişti doktor ölümcül bir alerji olduğunu söyledi. bir gecede annemi bu hale getiren şey minicik bi farecikti. adınıda apo koymuştum :) annem biraz daha şişse boğularak ölebilirmiş.yani tüylü hayvanlardan inanılmaz tiksiniyor. :breh: sonra bir japon balığı aldım. şan öğretmenime benziyor diye adını da şule koydum. dudakları ve bakışı çok benziyordu da :haha: ama dokuz ay sonra şule'm öldü. :59: uzun ömürlü bir dost isterken kapluşları keşfettim... ve işte bütün hikaye bu dostlarım.. ( bu arada küçükken mavi bir muhabbet kuşum vardı halamın öğlu eliyle sıkarak öldürmüş. ve iki tanede su kaplumbağam varmış babannem kışın sıcak su koycam diye yanlışlıkla kaynar su koyup haşlamış :59: kapluşlarım ters dönüvermiş hemencik :59: )

şimdi sizlere osmanın ve safiyenin fotoğraflarını koyacağım
safiye nin kabuğunda iki tane zedelenme izi var. böylece safişle osmanı ayırt edebilirsiniz.bu arada tıraji komik bi kız olduğumu söylerler :breh: çook garip. neyse resimler;
mailto:/6i66fr.jpg
mailto:/1g56ap.jpg

üstte kafasını kaldıran safiye (çilek)
mailto:/2ufyc92.jpg
mailto:/118lz4k.jpg

osmanım güneşlenirken ^^
mailto:/2128u51.jpg
o uzatılan bacakların tatlılığını görüyor musunuz o bnim osmanım işte. öbürü kaçarken o keyfine bakıyo <3

çilek ve karpuz ^^
mailto:/90yhbs.jpg
mailto:/2hnz6mp.jpg

mailto:/166hhu9.jpg

Cvp: osman safiye( osmanın ölümünden sonra karpuz olarak değiştirdim) çilek

Bir şekilde önceki hayvanlarla gerek ölümleden gerek şartların ters gitmesinden bir ömür beraber olamamışsın. Umarım safiye (çilek) bir ömür sağlıkla evde ömrünü tamamlar.

Resimler çok güzel bu arada, hele yeni ev gayet iyi olmuş :)
Kabuklar değişim zamanları ile yenilecektir. Devit 3 takviyesi yapmakta fayda var. UVB lamba var mıydı?

allah uzun ömür versin kapluşlarına inşallah ve hayvan maceralarını gerilim filmi tadında okurken sondaki haşlama olayıyla film bitti bende valla korkunçç bi durum cidden :( umarım kapluşların baya uzun süre yaşar onlar gibi olmaz =))))

Daha henuz alamadim ama alicagim.disardada sicak olsunlar :) tesekkur ederim yorumlariniz icin

Kuru alan için ısıtma lambasıda mı yok?

Daha henuz alamadim ama alicagim.disardada sicak olsunlar :) tesekkur ederim yorumlariniz icin

Masa lambasi kullaniyorum simdilik

Zaten önemli olan lambanın ısıtması. Birde ampul halojen değilse geçici olmasına da gerek kalmaz.

Simdi lamva olarak hangi marka ne alatim

Exo terra iyidir, ama malesef bu aralar bulmakta zorluk çekiliyor. Ben 60W JBL neodymium reptil spot kullanıyorum. Gayet memnunum. Bir tanede JBL kırmızı 100W reptil solar var. İkiside gayet iyidir.

Geri