Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paolo kapluş

paolo nutinitr

Altın 2 Üye
Adı paolo cok sevidiğim bir sanatçının adı ona daha iyi bakmak istiyorum.Daha yeni aldım.AZ da olsa alıştı.Kolay bir kuru alan yapımı olan var mı.Evlerde olabilecek malzemelerden...

Cvp: Paolo kapluş

Ben sert bir plastiği halı kaydırmazla kaplayıp vantuzları cama yapıştırıp kuru alanıda onların üzerine oturttum..Kapluşlar çabuk alışıp tırmanmaya başladılar :)

Hosgeldiniz, sitede kuru alan yapimiyla ilgili konular var. En kolayi sanirim strafordan yapilan.
Arama yaparsaniz hepsi karsiniza cikar.

Bir de imzanizdaki adresi;

arasinda "buraya" yazan yere yapistirirsaniz resim direk gorunur.

Bir milyoncu denilen yerlerde çok rahat bulabilirsiniz..

:) renk renk oluyorlar zevkinize göre yapabilirsiniz..Sitede de kuru alan örnekleri mevcut,oralardan da fikir edinebilirsiniz,kolay gelsin :)

çok teşekür ederim hazırlayana kadar adı üstünde ölüm fanusunda kalsa herhangi bir sorun olur mu

Pek bilgim yok açıkcası ama ÖLÜM fanusu adı üstünde dediğiniz gibi.Ben kuru alanlarını yaptığım süre içinde de akvaryumda bıraktım kapluşları bir sorun olmadı zaten en fazla yarım saatte yaparsınız :) mümkün olduğunca o kaplara koymayın derim ..

tamam ama zaten şimdilik koyucam en yakın zamanda onları yapıcam ....

Peki kolay gelsin,kapluşunuzla uzun yıllar birlikte olursunuz inşaallah :)

inşallah peki vantuzları nerden alabilirim ve nasıl yapıştırabilirim

mailto:/forum/Konu-bunlarda-benim-cocuklarim-kabuk-yorumlarinizi-bekliyoruz.html

İnceleyin. Beğendiyseniz anlatırım size.

Onlarıda bir milyoncularda bulabilirsiniz..Cama yapışıyor zaten onlar ekstra birşey yapmanız gerekmez..

Hoş geldiniz aramıza.Sağlıklı kapluşlar dilerim...

paolo, ilk önce 2 tane CD Kabını birbirine yapıştırdım.Sonra eğimini filan ayarladım çıksınlar diye.Vantuzları cama taktım. Yapıştırdığım CD Kabınıda vantuzların üstüne yerleştirdim. Çok sağlam oldu.
Üstünede tırmanabilmeleri için halı kaydırmaz koydum :)

hoş bulduk anladım.ama beimki resimlerde görüldüğü gibi küçük sadece bir tanesi sığabilir rampa yerine daha küçük bir rampa koymayı planladım.Yaptığım zaman resime bakarsınız:) bence çok faydalı bir site cok teşşekür ederm ....

Zaten siz ayarlarsınız akvaryumunuza göre :) Dediğim gibi CD kaplarından kolay olur.

bencede cd kabından yapın.yapması çok kolay.vantuzları akvaryumcudan bulabilirsiniz.kolay gelsin:)

Geri