Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

patates vermelimiyim

ayto

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar malum 20 cm boyunda kapluşum var yem dayanmıyor yemi yemiyor içiyor resmen :) altarnatif şeyler arıyorum beslenmesinde.haşlanmış patates verdim iştahla yedi fakat bi zararı olurmu bilemedim.ayrıca dünde havuç verdim ama onu yemedi ağzından dışarı attı.neler verebilirim yem dışında önerirseniz sevinirim

Cvp: patates vermelimiyim

yem dışında verilecekler. marul kıvırcıkların orta göbek kısımlarındaki körpe yapraklardan günlük kabuk hacmini aşmayacak kadar. yaza doğru hormonsuz salatalığın kabuğu soyulduktan sonra yan tarafından ince kesit verilecek. bunun harici dışardan bir şey verilmemeli. patates yoğun karbonhidrat ve nişasta içerir. bu hayvana kilo aldırır. menülerinde olmayan bir yiyecektir.

hayvanın yeşil ağırlıklı beslenmesi gerek sera vital alınmalı, bu hayvanlar kış uykusuna yatma meyilli oldukları için her bulduğunu yiyip depolamak ister. bu da iştahlı olmasının nedenidir. kafa hacmi kadar günde bir öğün ve bu boydakiler için farklı günlerde iki gün aç gün yapılır ama sen haftada tek gün aç ile başla o gün yeşillik verebilirsin.

yem çeşitleri olarak neler var elinde.

Hiç aç gün uygulanmamışsa Cem in dediği gibi 1 gün ile başlamalı. Altı ay sonra haftalık aç gün arka arkaya gelmeden 2 gün yapılır.

Bence balıkta verebirsiniz güzelce haşlayıp sonuçta bizim yemlerimize göre herşey daha ucuz

Cem. şuan yem olarak tetra raptomin kurutulmuş karides birde Marin fish diye bir yem var.emre daha önce nasıl bakılmış aç gün varmı bilmiyorum petshop'ta duruyordu öylece aldım :) evet balıkta bir alternatif olabilir ama bu yaştaki kapluşlar protein ağırlıklı beslenmediğinden fazla veremeyiz balığı

burada yeri gelmişken bir daha tekrarlayayım. eğer verilecekse alabalığı 10 günde birden az vermemek gerekir. hatta daha ileri tarihlerde verilmesi daha uygundur. alabalık vücuttan kalsiyumu atar. sonucunda kemik yumuşaması yapar. bu açıdan sık tüketilmesi insanlar açısındanda zararlıdır.

aytekin yem olarak hayvan büyük olduğuna göre jbl agil ve calcil. raffy P al. bir de vital.

cem o yemler bizim memlekette çok zor satılıyor raptomin bile bazen bulunmuyor kart kulanmadığımdan intrnetten almakta zor ama bi çare bulucam bakalım

petshopları gez belki denk gelirsin. tarihlerine dikkat et de. kartın var da çekinceliysen juen güvenilir sitedir oradan alabilirsin. veya iş bankası düz kartın varsa interaktife açıp, içine yeterli para koyduktan sonra o kart ile de alışveriş yapabilirsin.bunun prosedürlerini banka ile konuşursun.

Kapıda ödeme yada havaleyle alabilirsiniz juenpette havale olduğunda indirim bile yapıyor

sağolun bakıcam çaresine olmazsa arkadaşların kartlarıyla halledicez artık

havalede banka ücret kestiği için avantajlı olmuyor. alınacaklara bakıp liste çıkar. 150 tl ve üstü ücretsiz kargo.

Geri