Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pembe strafor

Cvp: Pembe strafor

Pembeyi bilmem ama strafor salınım yapıyor .straforu pek tavsıye etmem

Ben güzel bir kara yapmak istiyorum akvaryumuma ama suana kadar hiç maaliyetsiz birşey bulamadım yardımcı olan olursa sevinirşm

Strafor kullanmayın. Bunu derz ile kaplayanlar var ama ben onu dahi pek önermem.

Kuru alanı kayalardan yada cd kabından yapabilirsiniz.

Su bazlı yani su depolarında falan kullanılan derz dolgu ile kaplamadan straforu koymayın akvaryuma.

Ben camdan yaptırdım hem kuru alanı hem de suyun içinde boyunlarını uzatarak nefes alabilirken dinlenecekleri basamağı. Akvaryum silikonu ile de yapıştırdı akvaryumcum. Üzerine kaya dahi koyuyorum ağırlık yönünden sıkıntı olmadı.
Camın üzerine de akvaryum silikonu ile doğal dere çakılları yapıştırdım. Tırmanma rampası dahi bu şekilde.

Resimler daha açıklayıcı olacaktır.

https://plus.google.com/u/0/photos/103853188677910874120/albums/5801037615756920225

Geri