Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

raffy ı yem sorunu

Sıddık

Gümüş 4 Üye
Bugün raffy ı yem aldim tavsiyelerinize uyup. Yalniz yemi ilk kez gordum. Normal stick yem gibi düşünüyordum. Bu yemlerin içi bos gibi daha ince ve hepsinin hacmi farkli. Benim de iki kaplumbağam oldugu için miktarini ayarlamakta zorlandim. Nasil ayarlamaliyim yardimci olur musunuz. Bi de raffy p ve raffy ı icin bi beslenme programi olusturabilir misiniz

Çay kaşığı yada tatlı kaşığıyla ayarlıyabilirsin kaplumbağaların küçükse çay kaşığı kadar ver kafa hacmine göre

Cvp: raffy ı yem sorunu

kabuk boyları ne kadardı ona göre program yapayım. başka yem varsa onu da yaz.

Cvp: raffy ı yem sorunu

pazartesi sabah raffy p; akşam raffy I
salı sabah raffy p; akşam raffy I
çarşamba sabah raffy p; akşam raffy I
perşembe sabah raffy p; akşam raffy I
cuma sabah raffy p; akşam raffy I
cumartesi sabah raffy p; akşam raffy I
pazar sabah, akşam raffy P deki kırmızı mineral yemler.

yaşarcanın dediği gibi raffy I'da tatlı değilde çay kaşığı dolusu sanırım kafa hacmini tutar. göz kararı ayarla.

Bu arada içi boş gibi gözüksede gammarus oldukça besleyici bir yem. Gammarus bir tatlı su böceğidir. Karidese oldukça benzer bir yapısı ve besin değeri vardır.

Toplam günlük yem miktarı kafa hacmi kadar olacağından her öğün hayvan başına yarım kafa hacmi eder. Yani bir çay kaşığı bir kafa hacmi ise o yemden bir öğünde iki hayvan için bir çay kaşığı yeterli olur. Bazen kafa hacmi öğünlük düşünülüp karışıklığa sebep oluyor diye detaylandırdım.

Geri