Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rafi & Leo

samet52

SKF Delisi
Rafi ve Leo 1 yaşını doldurdular resimlerini atayım fiziksel özelliklerine bir bakalım istedim

Leo 8 cm

Rafi 4.2 cm

Cvp: Rafi & Leo

Maşallah diyorum. Gayet sağlıklı ve sevimli gözüküyorlar Samet :) Rafi de büyümeye başlasın ve yetişsin daha iyi olacak.

sağolasın Emre abi , inşallah rafi de büyüyecek :) leonun cinsiyeti hakkında bir yorum yapılabilirmi artık 8 cm oldu merak ediyorum doğrusu :)

Leo dişi olucak galiba samet kuyrukta hic bir kalınlık olgusu yok. Rafi deki büyüme ne durumda en son bıyumuyodu simdi ne durumda? Bu arada 1 ay sonra benimkide 1 yaşına gircek Kabuk boyu hakkının 9-9,5 arası :)

Bu arada hakkı tahmin ettiğim gibi erkek çıktı tırnakları ald başını gitti, kuyruk o biçlm. 1 kerede cinsel orgnaını cıkarttı :)

Mert' e katılıyorum Samet. Büyük ihtimal dişi gibi anüste köke çok yakın. Ama benim bu boyda buna benzer olup 10 cm olunca coşan iki resim var :) Bu sebeple kesinlik veremiyorum. Ne oluyorsa erkekte 9-10 cm de oluyor. Muhtemelen 3-5 aya daha net yorum yaparız.

Mert, seninkinde de büyüme yavaşlar artık. Cinsel gelişime geçince boyu daha yavaş büyüyor. Benimkiler kuyruk ve tırnak büyütürken 3-4 cm gerideki cumberland kabuk olarak yetişti yetişecek :)

banyoterligi' Alıntı:
Leo dişi olucak galiba samet kuyrukta hic bir kalınlık olgusu yok. Rafi deki büyüme ne durumda en son bıyumuyodu simdi ne durumda? Bu arada 1 ay sonra benimkide 1 yaşına gircek Kabuk boyu hakkının 9-9,5 arası :)

Bu arada hakkı tahmin ettiğim gibi erkek çıktı tırnakları ald başını gitti, kuyruk o biçlm. 1 kerede cinsel orgnaını cıkarttı :)

malesef rafi hiç büyümüyor şuan mert.Hakkı adına da sevindim :)

havalar güzel samet hayvan kendini iyi toparlayacaktır yalnız büyük olanın kabuk haline bakarsak eylüle kadar 10 cm'yi bulacak gibi. alt bağa yapısına bakarsak erkek kuyruğa bakarsak dişi gibi. küçükte de tam tersi. bir aya kadar netice belli olur. bir anda ne olduğu ortaya çıkar. ikisi de sağlıklı kabuklar güzel, kulak bölgeleri düz, gözler güzel.

valla ikisininde sağlıklı fizikleri beni çok sevindirdi :) Eylüle kadar 10 cm fazla gibi ama olursa da yine iyi olur ne kadar büyürlerse o kadar seviniyorum :)

Bence eylülde 9 aralık yada yılbaşında 10 cm rahat olur.

Bundan sonrada büyüme yavaşlar.

Geri