Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

reptivit yerine kullansam olurmu ?

n1clos4

Gümüş 3 Üye
Kuşumuz var ve onun suyuna karıştırdığımız first class diye bir vitamin var.^^
Ben pek anlamıyorum bu işlerden :p:ashamed0006:

Onu kaplumbağalarımın vitamini ile beraber kullansam olur mu?:ff: İçindeki dozları veriyorum;

Not:Bende olan tüm vitaminlerin resimlerini veriyorum kıyaslamanız biraz daha kolay olsun
mailto:/r/8/djtf.jpg
mailto:/r/8/dju1.jpg
mailto:/r/8/dju7.jpg
mailto:/r/8/djul.jpg
mailto:/r/8/djus.jpg
mailto:/r/8/djvu.jpg

Cvp: reptivit yerine kullansam olurmu ?

Oral zaten ağız yolu ile almak demek. Doğru yapıyorsunuz yani :) Buyrun Deep fix'in analizi :
1 Lt. Reptivit' te
*Vit A 1.000.000 IU
*Vit D3 500.000 IU
*Vit E 600 mg
*Vit C 2.000 mg
*Vit B1 400 mg
*Vit B2 500 mg
*Vit B6 200 mg
*Vit B12 1 mg
*Ca-D-Pantotenat 1.000 mg
*Nikotinik Asit 3.000 mg
*Vit K3 200 mg
*Folik Asit 100 mg
*D-Biotin 4 mg
*Kolin Klorür 1.667 mg
*İnositol 1.000 mg
Kimi değerler kuş vitamininden oranla fazla olsa da kimisininki çok az. Kuş ile kaplumbağanın ihtiyaçları farklı zaten. Örneğin bağışıklık sistemi kuşunkinden güçlü olan kaplumbağanın vitamininki az C vitamini içeriyor ama D3 vitamini de kuşunkinden oranla fazla. O yüzden önermiyorum. Az miktardaki D3 ü elinizdeki damlayla karşılayabilirsiniz ama C vitamini fazlalığına bir şey yapamazsınız.

Beraber kulanmanız pek doğru olmaz. Kuş ve kaplumbağanın ihtiyacı olan değerler birbirinden farklıdır.

kuş vitaminini kapluşa vermenizi önermiyorum..

Yanlış yapıyorsunuz ama...

deep fixin kis ve kaplumbaga vitamini icerik olarak tamamen aynı miktarlarda niye yanlıs ?

kuş pardon :)

Aynı miktardaysa analizleri birşey diyemem :)

Geri