Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Rotifish Turtle Sticks

demirbuken123

Yeni Üye
Öncelikle merhaba,
1 yıldır kaplumabağa besliyorum.Normalde tetra reptomin ve gammarus ile beslerdim kendisini.Bugün yemi bittiği için petshopa gittim.Kendisinde tetra kalmadığını söyledi diğer petshoplarda da yoktu.En güvendiğim yer olduğu için ilk sorduğum yere gittim.Pets family ve rotifish kalmıştı.Hangisi daha iyi diye sorduğumda rotifish cevabını verdi.Bende pets family nin iyi bir yem olmadığını biliyordum bu yüzden rotifishin besin değerlerine baktım %35 protein filan var diye rotifishi tercih ettim.Petshop bana 12.5 tl ye sattı.Eve geldiğimde kaplumbağama verdim afiyetle yedi.İnternetten baktığımda ise en ufak bir bilgiye rastladım sadece sadece birkaç pazarlama sitesinde rastladım ve şok oldum diyebilirim aynı gramjda ki ürün 3.5 tl ye satılıyordu.Bunun üzerine yemin kalitesi hakkında kuşkulanmaya başladım.Bu marka hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini benimle paylaşırsa sevinirim

Sera raffy p %39 protein içeriyor. Büyük fark yok ama hiç bilmediğim bir marka. Internet fiyatına bakınca pet shop bayağı yüksek ücret almış.

Cvp: Rotifish Turtle Sticks

rotifish american malı bir yem, balıklar konusunda ağırlığı var. kaplumbağalar için olanına denk gelmedim. pets familye göre kalitedir.

Yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim.
İçerik olarak :buğday unu,balık unu,karides unu,artemia,buğday mayası,vitamin ve mineral karışımı yazıyor.
İçinde artemia olan bir ürününde bu kadar ucuz olması garip değilmi ? Sonuçta artemia çıkarması filan zahmetli bir iş

yüzdesi çok düşüktür veya tozlaşmış kalıntıları eklemişlerdir. genelde bu tip canlıların ayakları kurutulduğunda kopar onu eklemişlerdir. hiçbir şeyi ziyan etmiyorlar.

cem' Alıntı:
yüzdesi çok düşüktür veya tozlaşmış kalıntıları eklemişlerdir. genelde bu tip canlıların ayakları kurutulduğunda kopar onu eklemişlerdir. hiçbir şeyi ziyan etmiyorlar.

Ben bu durumda pets family almıyorum.Tetra veya sera markalı yem bulana kadar rotifish+gammarus kullanıcam sıkıntı olmaz değil mi ?

pets ile kıyaslarsan roti daha iyi.

Tabi tetra ve sera ne kadar erken bulunursa o kadar iyi diyebilirim.

Geri