Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sadece tetra versem olur mu ?

berun

Bronz 3 Üye
Ya arkadaslar gene ben. :) Ya ben il disindayim ve benim bulundugum yerde karides satilmiyor.Isin garibi nereye gittiysek ordaki akvaryumcular kaplumbagalarina karides vermeyip TETRA veriyormus. Ve karides satmiyor.Ama benim bildigime gore TETRA iki gunde bir veriliyor. O zaman ben kaplumbagami neyle besleyecegim bana bi yardimci olur musunuz ? Bir bucuk ay sonra ilime gidecegim o zamab karides alacagim. Bir bucuk ay boyunca ust uste surekli gunde 7-8 tane vermem uygun olur mu ? Lutfen yardimci olur musunuz ?? :(

Cvp: Kaplumbağam düştü :(

tetra reptominden bahsediyorsan bu yem ana yemdir. her gün verilir. bu konuda alacağın yemlerin markaları sırasıyla sera, tetra jbl ve tropical markalardır. karides türevinde sera raffy I ve bulursan tetra gammarus sağlam yemlerdir. ayrıca tropical de kurutulmuş yemler konusunda en iyilerden biridir. seranın alacağın ürünleri raffy P, raffy I, mineral, carnivor. bu yemleri bulabilirsen al. bir iki yem çeşidi iyi olur.

Peki tetradan her gun en fazla kac tane vermeliyim ? 7-8 Fazla mi olur ?

Cvp: sadece tetra versem olur mu ?

günlük kafası büyüklüğünde olmalı. söylediğim markalardan bulabilirsen iyi olur. veya netten alırım dersen juenpetmarkette bulabilirsin güvenli sitedir.

Bende reptomin var.Gunde kac tane vermeliyim ? 7 cok mu olur ?

günlük kafa hacmi kadar olacak.

Eksik olan ek yem olduğu için bu süre tek tip yem verilince sorun olmaz. Ama ilk şehre gidişte karides yada gammarus alınmalı. Mümkünse kutu olarak hazır satılan olmalı.

Ya ben anlamadin suan icinizden bana kiziyor olabilirsiniz ama bu benim icin cok onemli.Gunde kac tne vereyim? Kafa hacmi ne yani nasil hesaplayacagim ? Bana yardim edermisiniz lutfrn :( :/

Hayvanın kafa hacmine göre oranlarsınız. Elinize yemleri aldığınızda yaklaşık buna tekabul ediyorsa uygun.

Geri