Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahiplendirme

jarti

Gümüş 5 Üye
2013 yılından beri benimle olan kızım jartiyi sahiplendirmek istiyorum. Her zaman iyi kaliteli mamalarla ve iyi yaşam koşullarında beslemeye çalıştım. Jbl ısıtıcı tetra dış filtre ve 10 mm özel yapım 160 litrelik akvaryumda yalnız yaşadı. Her sene benimle tatile geldi doğal yollardan güneşten faydalandı. Sağlık durumu iyi. Sadece kaplumbağayı ücretsiz maması ve vitaminleriyle sahiplendiricem. Akvaryum ve ekipmanıda isteyen olursa sadece bunlar için para talep edicem. Bu konuda bilinçli birine emanet edebilirim. Bu ay içinde sahiplendirmek zorundayım. Eğer sahiplendiremezsem ne yapabileceğim konusunda fikirlerinizide almak isterim. Asla vermek istemezdim ama şartlar bunu gerektirdi. Teşekkürler

Ankara çankayadayım. Kaplumbağayı ekipmansız isteyen olursa kızılaya ulaştırablirim. Ekipmanlarıda beraberinde isteyen olursa eğer sokulludan alabilir

Cvp: Sahiplendirme

Güncel arkadaşlar. Eğer sahiplendiremezsem ne yapabilir bu konuda da fikir istiyorum. Ankarada nata vega da sanırım bi akvaryum varmış oraya bırakablirsin diye bi pet shop sahibi öneride bulundu. Fakat buna şartlarını bilmediğim için ve bi yabani kedi türünün orda sergilendiğini duyduğum için gönülsüzüm

Orada bu kaplumbağalarla ilgili bir bölüm görmemiştim. Ama gideli çok oldu. Belki bölüm açmış olabilirler.

Ankara hava şartlarında resleri doğal ortama bırakmak uygun değil öyle bir doğal ortamda yok. Zaten bırakılması devlet tarafından da yasaklandı. Yırtıcı bir tür olması sebebiyle habitattaki diğer türler için tehdit oluşturuyor.

Doğal ortama kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Bu kadar özen göstererek baktığım bi canlı zaten yasak olmasada doğal ortamda yaşayamaz sanırım. Sonuç olarak ısıtıcısı yaz kış çalıştı. Kış uykusu bilmiyo yemek aramayı bilmez. Çok tedirginim gerçekten güvenilir birine emanet etmek istiyorum

Ankarada yaşayamaz kışları sert. Bizde haliyle soyutlamış biçimde baktığımız için hayvanın doğal ortamdaki adaptasyonu uygun yerde olsa zor oluyor.

Akvaryum vb. Ekipmanlar ne kadar gerçi İzmir’deyim ama Ankara’da tanıdık birine alabiliriz

İyi günler. Ankaradayım. Kaplumbağa hala sizdeyse almak isterim. Ekipmanlar için ne kadar bir ücret düşünüyorsunuz acaba?

Cvp: Sahiplendirme

Merhaba,

Su kaplumbağanızı sahiplenmek istiyorum, istediğiniz zaman istediğiniz yerden alabilirim. Hatta makul olduğu sürece diğer ekipmanları da satın alabilirim.

Geri