Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

sahiplendirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ADMNZ

Yeni Üye
merhabalar,
3 adet kırmızı yanaklı su kaplumbağası mevcut,İstanbul Beylikdüzü Yakuplu dan elden sahiplendirilecek.

Cvp: sahiplendirme

merhaba kaplumbağa boyları nedir acaba ben size çok yakınım ilgilene bilirim yeni bir akvaryum kuruyorum büyük bir akvaryum o yüzden yanına arkadaş arıyorum

RE: Cvp: sahiplendirme

ayaz' Alıntı:
merhaba kaplumbağa boyları nedir acaba ben size çok yakınım ilgilene bilirim yeni bir akvaryum kuruyorum büyük bir akvaryum o yüzden yanına arkadaş arıyorum
biri 6 cm diğer 2 si 10 cm

tamamdır sizle iletişime geçiyorum

ilan günceldir ilgilenen arkadaşlar Adem bey ile iletişime geçsin lütfen

Ayaz senin kaplumbağanla emsal boyda olan hangileri ise onu al. Boy farkı ağır saldırı ihtimalini yükseltir.

10 cm olanlar benim kine daha yakın sanki ama diğer ufak olanı ne yapacağız ki olmadı ayırırım abi onu

Ufağı saldırdıklarında öldürebilirler. Kabuğunu sökebilir. Ayak, kuyruk vs. koparabilirler. Ortam kalabalık olduğunda ilk ezilen o olur. Alfa olan hepsini sınar. Diğerleri ise hırsını ondan çıkarabilir. Yemlemede aynı yeme hamle yaptıklarında isteyerek olmasa da sert darbe vurabilirler. Küçük için durum riskli.

Ayrı bir yerde bakayım büyüdüğünde alırım dersen olabilir. Yetişkinlerde 2 cm fark sorun olmaz. Hayvan dişi çıkarsa erkekleri de geçer zaten. Yalnız fazla hayvanda ayrı bir derttir onu söyleyeyim. Büyüdükçe dış filtreyi temizleme süreni düşürür. Yem tüketimi de cabası.

haklısın abi boydan dolayı birde zarar vermeyelim çok üzülürüm o zaman uyarın için çok teşekkür ederim ederim

cem' Alıntı:
Ufağı saldırdıklarında öldürebilirler. Kabuğunu sökebilir. Ayak, kuyruk vs. koparabilirler. Ortam kalabalık olduğunda ilk ezilen o olur. Alfa olan hepsini sınar. Diğerleri ise hırsını ondan çıkarabilir. Yemlemede aynı yeme hamle yaptıklarında isteyerek olmasa da sert darbe vurabilirler. Küçük için durum riskli.

Ayrı bir yerde bakayım büyüdüğünde alırım dersen olabilir. Yetişkinlerde 2 cm fark sorun olmaz. Hayvan dişi çıkarsa erkekleri de geçer zaten. Yalnız fazla hayvanda ayrı bir derttir onu söyleyeyim. Büyüdükçe dış filtreyi temizleme süreni düşürür. Yem tüketimi de cabası.
 hocam cok haklısınız fakat benım bu kaplumbağalar 1 yıldan fazladır beraberler herhangi bir zararları yok birbirlerine karsı yeni gittikleri yerde de eğer arkadasın kaplumbağa sıkıntı çıkarmazsa huzurlu bir şekilde yaşayacaklarını düşünüyorum ama bilgilendirme için çok teşekkürler ilginiz için sağolun :)

ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
3 adet kırmızı yanaklı su kaplumbağası mevcut,İstanbul Beylikdüzü Yakuplu dan elden sahiplendirilecek.
Sahiplenmek istiyorum da , ne yapabilirim ? İlgilenen başka kimse yoksa tabi. (Ya da yukaridaki arkadaş , boylarından dolayi endişeliydi , ben boyu daha küçük olani sahiplenebiliri)

ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
Merhabalar ,yavru olanı sahiplenmeyi çok isterim:)Hala düşünüyorsanız geri dönüş yapar mısınız?

Yaren1' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
Merhabalar ,yavru olanı sahiplenmeyi çok isterim:)Hala düşünüyorsanız geri dönüş yapar mısınız?
 iletişime geçerseniz görüşelim

Zoro2535' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
Sahiplenmek istiyorum da , ne yapabilirim ? İlgilenen başka kimse yoksa tabi. (Ya da yukaridaki arkadaş , boylarından dolayi endişeliydi , ben boyu daha küçük olani sahiplenebiliri)
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif] iletişime geçerseniz görüşelim[/font]

ADMNZ' Alıntı:
ayaz' Alıntı:
merhabalar cinsiyetlerini öğrenebilir miyim bir erkek kaplumbağam var yanına dişi arıyorum ısıtıcı iç ve dış filtre her şey mevcut

Yaren1' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
Tekrar Merhabalar,ben kesin olarak sahiplenmek istiyorum sizinle nasıl iletişime geçebilirim?Lütfen geri dönüş yapar mısınız:)

nehir.erikli' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
ayaz' Alıntı:
merhabalar cinsiyetlerini öğrenebilir miyim bir erkek kaplumbağam var yanına dişi arıyorum ısıtıcı iç ve dış filtre her şey mevcut
merhaba cinsiyetlerini bilmiyorum

Yaren1' Alıntı:
Yaren1' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
Tekrar Merhabalar,ben kesin olarak sahiplenmek istiyorum sizinle nasıl iletişime geçebilirim?Lütfen geri dönüş yapar mısınız:)

esinbeyza' Alıntı:
ADMNZ' Alıntı:
merhabalar,
merhaba sahiplendirmediyseniz [email protected] dan benimle iletişime geçermisiniz
[font=Tahoma, Geneva, sans-serif][size=small][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]iletişime geçerseniz görüşelim[/font][/font][/size]

ADMNZ' Alıntı:
ayaz' Alıntı:
Merhaba ayrı ayrı mı sahiplendiriyorsunuz yoksa hepsini mi? Aralarında dişi varsa sahiplenmeyi çok isterim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri