Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sahte Yem Şüphesi

flake

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar selamlar. Geçenlerde deneme amaçlı kovadan bölme Tetra Reptomin satın aldım. Ürün bugün elime ulaştı ama sahte olduğundan şüpheleniyorum. En son aldığımda şekli böyle değildi. Ayrıca oldukça sert.

Aranızda daha önce böyle bir yemle karşılaşan oldu mu? Kova ile satılan Reptomin'in farklı olma ihtimali var mıdır? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20181114_132434 (Büyük).jpg
    IMG_20181114_132434 (Büyük).jpg
    353.3 KB · Görüntüleme: 69
Cvp: Sahte Yem Şüphesi

Tetra Reptominin bu şekilde olanına denk geldim birkaç ay önce. En küçük boy orijinal kutusunda almıştım, aynen böyle kıvrımlıydı. Böyle taklidini yapabilirler mi bilmiyorum ama ben gerçek, ambalajlı, son kullanım tarihi basılı yemde bu kıvrık şekli gördüm.

Önceden yuvarlak stick şeklindeydi sonradan kurumuş kurt biçimi verdiler. Poşette satılanları büyük kovalardan alıp bölüyorlar. Bu onlara daha hesaplıya geliyor. Sakıncası ise bayat, skt süresinin dolmuş olması. Taze olsa dahi açıkta kaldığı için nem ve kokusu gidiyor.

Bu resimdeki şekli son hali. Yalnız repto baby olanlarda şekil değişikliği yapıldı mı bilmiyorum.

Cvp: Sahte Yem Şüphesi

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. :)

Geri