Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Saka Kuşumuz Garip

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar evde babam bir saka kuşu besliyor adı Garip.Onla ilgili sorum saka kuşları evin içine salınabilir mi? Bildiğim kadarıyla yabani kuş olduğu için pek salınma ihtimali yok.Bir bilgisi olan söyleyebilir mi?

Cvp: Saka Kuşumuz Garip

Gerek yok buna, sakalar zaten hareketli kücük hayvanlar kafes onlara yeterince yetiyor :)
Zaten dışarı cıktıgında orkar panik yapar.. ucarkarken carpar.. bosuna stres yaptırmış olursunuz.

Fırat1' Alıntı:
Gerek yok buna, sakalar zaten hareketli kücük hayvanlar kafes onlara yeterince yetiyor :)
Zaten dışarı cıktıgında orkar panik yapar.. ucarkarken carpar.. bosuna stres yaptırmış olursunuz.

bu fikir ilk öncelikle tamamen yanlış

arkadaşım kendin diyorsun saka kuşu doğal ortamda yaşayan bir kuştur salman kesinlikle kuşun faydasına olacaktır ama salacağın yer güneş alan sade fazla büyük olmayan bir yer olması gerekir birde özellikle ceyran yapmayan

eğer kuşunuz kafesine alıştıysa yani 5-6 aydır bakıyorsanız kuşu salabilirsiniz

ama ötücü saka aldıysan kafesinden hiç çıkarrma kafesinde dar olması lazım

Yanlız bizim kuşumuz ötücü.Kafesi dar ve tahtadan.Yaklaşık 6 senedir bizimle.Sanırım salmamam gerekiyor.

evet kuşun ötümünü bozmamak için gürültüden uzak bir yere koysanız iyi olur

kafestende pek çıkarmayın belki 2 haftada 1 kere salınabilir oda kuşun kilo alıp yağlanmasını engellemek icin yağ kuşun ötümünü bozar ( ama normal yem dişinda farklı bir şey vermiyorsanız pek yağlanma olmaz )

genelde yarışma için falan hazırlayanlar kuşlarını salmaz

dar kafeste durması yine iyi olur

n1clos4' Alıntı:
Fırat1' Alıntı:

bu fikir ilk öncelikle tamamen yanlış

arkadaşım kendin diyorsun saka kuşu doğal ortamda yaşayan bir kuştur salman kesinlikle kuşun faydasına olacaktır ama salacağın yer güneş alan sade fazla büyük olmayan bir yer olması gerekir birde özellikle ceyran yapmayan

eğer kuşunuz kafesine alıştıysa yani 5-6 aydır bakıyorsanız kuşu salabilirsiniz

ama ötücü saka aldıysan kafesinden hiç çıkarrma kafesinde dar olması lazım

Sayın n1colos.
bilip bilmeden yorum yapmayınız... Kuşu sal diyorsunuz,Arkadaş kusu salar ucarken carparsa(6 senedir kafeste carpması %99) Ölürse sizmi canlandıracaksınız? hem kuşu sal diyorsunuz hem dar kafes tavsiye ediyorsunuz :)

Şimdi söyle onceden yazdiklarimi bı bastan sona okuyun sonra yorum yapin

kuş ötüm kuşu ise kafes küçük olur kuş salınmaz ötüm kuşu değilse salabilirsin sıkıntı olmaz kuş 6 yıldır kafeste bakılıyormuş sahiplerine alışmıştır strese girip kendini duvardan duvara vurmasi tamamen saçmalık eğer dediğim gibi 2 hafada 1 saldığında ölürse arkadasıma malinua hediye edeceğim

otum kuşunu çok salarsan otumu bozulur

Cvp: RE: Saka Kuşumuz Garip

n1clos4' Alıntı:
Şimdi söyle onceden yazdiklarimi bı bastan sona okuyun sonra yorum yapin

kuş ötüm kuşu ise kafes küçük olur kuş salınmaz ötüm kuşu değilse salabilirsin sıkıntı olmaz kuş 6 yıldır kafeste bakılıyormuş sahiplerine alışmıştır strese girip kendini duvardan duvara vurmasi tamamen saçmalık eğer dediğim gibi 2 hafada 1 saldığında ölürse arkadasıma malinua hediye edeceğim

otum kuşunu çok salarsan otumu bozulur

Strese girip kendini duvardan duvara carpmaz böyle birşey demedim... 6 senedir kafesinde olan bir kuş ilk ucma denemesinde duvara carpar stresten caprma ile alakası yok... senin hediye edicegin malinuadan ne hayır gelir hocam :):):

Lütfen yorumlarımızı düşüncelere ve fikirlere saygı çerçevesinde yapalım.
Konuyu saptırmadan konu devam etsin.
Yoksa gereksiz mesajları temizleyeceğim.

Geri