Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Sanyu yemi yemediler ???

Baybars

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar merhabalar. Bugün pazarda dolaşırken poşet içerisindeki Sanyu yemlere rastgeldim. Antalyada ikamet ediyorum. Buradaki akvaryum pazarına bakmıştım sanyu yemler vardı ama tarihleri geçmişti ve akvaryumcularıda uyardım. bunları satarsanız hayvanlar sıkrıntı yaşar diye. Neyse bugün sanyu yemi aldım. Ve biraz önce Tombiş ve Tosbişe verdim (bu arada son kullanma tarihi 01/09/2013) biraz yediler ondan sonra baktım ağızlarına katıyorlar yemi ve çıkarıyorlar. Yemiyorlar. Bende önceki yenmeliren tetra reptomin ve Sera rafy verdim maşaallah aralarından ayırt edip şapur şupur götürdüler. Yemmi bozuk veya neden yemediklerini anlayamadım. Yani yediler ancak tam karınlarını doyurmadılar diyelim :) Değerli bilgilerinize ihtiyacım var 3 paket almıştım hemen atmayı düşünüyorum yemleri.

Cvp: Sanyu yemi yemediler ???

Ben yemleri kokularından ayrıt ediyorlar diye biliyorum. Daha önce hiç o yemden yemedilerse biraz farklı bulmuş olabilirler. Son kullanma tarihine 2 ay kala bozulacağınıda pek sanmıyorum.
Benim bu konudaki görüşüm şu: Mesela sigaraya bağımlı kalmamız için içine nikotin koyuyorlar.
Kaliteli yem markalarıda hem içerik bakımından daha zenginken, hemde içine kaplumbağaların seveceği 2-3 madde koyuyo olabilirler. Bence kaliteli yemler varken sanyuyu vermene gerek yok.
Fazla tecrübeli değilim. :)

Hepsinin farkli damak tafi oluyor benimkiler sanyuyu seviyordu yem cesitliligi olsun diye bazen veriyorum aslinda benimkiler hicbirini ayirt etmeden yiyorlar :) seninkiler yemi begenmemis veya alismadigi icin sevmemis olabilir ama bence de kaliteli yemler varken gerek yok sanyu ya

sanyu kaplumbağalar için kullanılan en adi yemdir. onları kuşların yoğun olduğu bir yere at en azından ziyan olmaz. güvenle kullanabileceğin 4 marka yem vardır. bunlar sera, tetra,jbl (bu ağırlıklı büyük hayvanlara uygun yem yapar) ve tropical (bu da ağırlıklı olarak kurutulmuş yemler konusunda iyidir.) bunlar güvenle alınacak ürünler.

Alican, bu yeme alışma maddesi sanırım kedi ve köpek mamalarında oluyor. Whiskas ve Royal canın bu konuda bu üne sahip olabilir. Net hatırlamadığım için firmaları lekelemek istemem. Bunlardan birine alışıp bir daha başka mama yemeyen hayvanlar duymuştum.

Bizdeki yemler bu konuda bu tarz bir madde içerme gereksinimine gerek duymaz. Pazardaki marka sayısı zaten kısıtlı.

Yem seçmede kalitenin yanında hayvanların küçükten beri çeşitli yemlere alıştırılması gerekir. Tabi az hayvan olunca fazla sayıda yem almakta tükenemeyeceği için israf anlamında gereksiz olur. Hep en küçük boydan alıp bir kaç çeşide yada bir kaç kişi farklı çeşitler alıp pay etme yöntemine gidilebilir. Ben bu konuda hayvan sayım fazla olduğu için avantajlıyım. Yemler bir şekilde tükeniyor.

Geri